یک درجه کاهش دمای خانه، یک فاز پارس جنوبی صرفه جویی است

به گزارش کیوسک خبری آشنا، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر اینکه مصرف گاز کشور به مرز هشدار رسیده است و 80 درصد گاز کشور در بخش خانگی مصرف می گردد، گفت: به ازای هر یک درجه کاهش دمای سیستم های گرمایشی، به مقدار فراوری یک فاز پارس جنوبی صرفه جویی می گردد.

یک درجه کاهش دمای خانه، یک فاز پارس جنوبی صرفه جویی است

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش شانا به نقل از صدا و سیما، محمدرضا جولایی با اشاره به افزایش بی رویه مصرف گاز طبیعی در کشور، گفت: از ابتدای دی ماه و با ورود موج سرما به کشور مصرف گاز کشور افزایش 27 درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری در روزهای اخیر به 600 میلیون مترمکعب درروز رسیده که حدود 80 درصد کل فراوری گاز کشور است.

>>> بیشتر بخوانید؛

وضع مصرف گاز کشور در مرحله هشدار است

بخش زیادی از قبض های گاز رایگان می گردد اگر...

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان این که این مقدار مصرف گاز در مرز هشدار است، توضیح داد: این مسئله سبب شده است ناچار شویم گازرسانی به صنایع را محدود تا اولویت تامین گاز بخش خانگی را حفظ کنیم.

جولایی با تاکید براینکه این فرایند سبب افت فشار گاز می گردد، ادامه داد: از مردم خواهش می کنیم در زمینه صرفه جویی به ما کمک و با کاهش دمای سیستم های گرمایشی خود، ما را در تداوم گازرسانی به همه نقاط کشور و صنایع، کمک نمایند.

وی اظهار کرد: اگر مردم سیستم گرمایشی منازل خود را فقط یک درجه کاهش دهند و به سوی حفظ دمای رفاه که حدود 21 یا 22 درجه است حرکت نمایند به ازای هر یک درجه کاهش دمای سیستم های گرمایشی، به اندازه فراوری یک فاز پارس جنوبی صرفه جویی می گردد.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با ابراز امیدواری درباره اینکه بتوان با کمک مردم و صرفه جویی، فراوری پایدار را حفظ کرد و توزیع را در کل کشور انجام داد، گفت: مصرف امروز کشور حدود 10 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته که یکی از دلایل این مسئله، شیوع بیماری کرونا و افزایش استفاده از آب گرم و دلیل دوم آن ورود موج سرما به کشور است که سبب شده مردم نسبت به سال پیش بیشتر گاز مصرف نمایند.

جولایی همچنین با بیان اینکه پیش بینی های هواشناسی نشان می دهد موج تازه سرما هفته آینده وارد کشور می گردد، اضافه کرد: هم اکنون فشار در برخی مناطق به شدت کاهش یافته است و در برخی از نواحی با افت فشار روبه رو هستیم بنابراین انتظار داریم با کمک مردم در زمینه صرفه جویی، بتوانیم فشار شبکه را تقویت کنیم.

وی یادآور شد: هم اکنون 90 درصد گاز کشور در جنوب فراوری می گردد، اما 67 درصد مصرف در نواحی شمالی کشور است؛ استان های آذربایجان شرقی و غربی، نواحی شمالی کشور، استان های گیلان و مازندران و استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی و تهران استان های پرمصرف گاز طبیعی هستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 355

به "یک درجه کاهش دمای خانه، یک فاز پارس جنوبی صرفه جویی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک درجه کاهش دمای خانه، یک فاز پارس جنوبی صرفه جویی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید