200 هزار بیسواد سالانه باسواد می شوند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی گفت سالانه حدود 150 تا 200 هزار نفر از جامعه بی سوادان کم و باسواد می شوند.

200 هزار بیسواد سالانه باسواد می شوند

مهدی نامجومنش، مدیرکل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی در برنامه صبح و گفت وگو رادیو گفت وگو با اشاره به مناسبت سالروز تشکیل سازمان نهضت سواد آموزی، اظهار کرد: بر اساس جامعه هدفی که برای سوادآموزی تعریف کردیم در سرشماری سال 95 حدود 94.7 دهم درصد افراد باسواد شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 97 درصد از افرادی که در گروه سنی 49-10 سال قرار دارند، باسواد هستند اضافه کرد: سالانه در برترین حالت که تمامی عناصر یاری نماینده به نهضت سوادآموزی همکاری نمایند، حدود 150 تا 200 هزار نفر را از جامعه بی سوادان کم و باسواد می کنیم.

مدیرکل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی مطرح کرد: بر اساس آمار سرشماری سال 1395، ما هنوز حدود 2 میلیون و 700 هزار نفر با اتباع بیگانه و 2 میلیون و 300 هزار نفر بدون در نظر گرفتن اتباع بیگانه بی سواد داریم.

نامجومنش با بیان اینکه این کار باید در یک برنامه کوتاه تری انجام گردد گفت: سازمان نهت سوادآموزی به تنهایی از عهده این کار برنمی آید چراکه این یک موضوع زمان بر است.

وی با اشاره به اینکه آموزش دهندگانی که با ما کار می نمایند در قالب موسسات آموزشی فعالیت دارند، گفت: سال هاست که خرید خدمات آموزشی می کنیم و به صورت غیرمستقیم و به وسیله موسسات آموزشی با افراد آموزش دهنده در ارتباط هستیم.

مدیرکل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی اضافه کرد: سازمان، شرایطی را برای توانمندسازی این آموزش دهندگان فراهم می نماید که البته فرآیند توانمندسازی در سال های گذشته به صورت حضوری بود و در دو سال اخیر هم به علت شیوع کرونا به شکل مجازی انجام می گردد.

نامجومنش یادآورشد: قیمت خدمت تمام شده را برآورد و سالانه قیمت ها را محاسبه و اعلام می کنیم آموزش دهندگان با این شرایط فعالیت می نمایند اما یک مسئله خیلی مهم تر برای آموزش دهندگان این است که از سوابق آموزشی بیشتر استفاده نمایند و سابقه آن ها در آزمون های استخدامی لحاظ گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 891

به "200 هزار بیسواد سالانه باسواد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200 هزار بیسواد سالانه باسواد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید