34 فعالیت و بازی با کودک سه ساله

به گزارش کیوسک خبری آشنا، داشتن یک لیست بازی با کودک سه ساله، شما را از فکر کردن روزانه به این مساله آزاد می کند. در این مطلب 34 فعالیت و بازی برای بچه ها سه ساله معرفی شده است. با انجام این فعالیت ها می توانید برای مدتی کودکتان را سرگرم کنید.

34 فعالیت و بازی با کودک سه ساله

خبرنگاران | سرویس مادر و کودک - من یک کودک سه ساله دارم و همواره به دنبال فعالیت های آموزشی، خلاق و تخیلی برای سرگرم کردن او هستم. خوب است که پروژه ها و ایده های متنوعی برای مشغول نگه داشتن کودک خود داشته باشید. همچنین داشتن لیستی از این بازی ها می تواند شما را از فکر کردن و انتخاب بازی با کودک سه ساله تان راحت کند.

در ادامه فهرست های متنوعی از ایده ها و فعالیت هایی که می توانید با کودکتان از آن ها لذت ببرید، آمده است. این ایده ها شامل بازی با کودک سه ساله در روز های بارانی، بازی در فضای باز، هنر، کار دستی و آشپزی است. خود را آماده کنید تا با کودکتان خوش بگذرانید!

سرگرمی ها و بازی های روزمره با کودک سه ساله

1- با عروسک ها و حیوانات پولیشی دکتر بازی یا خاله بازی کنید.

2- به شکار رنگ ها بروید. یک شی رنگی برای هر رنگ رنگین کمان پیدا کنید.

3- یک موشک، ماشین مسابقه ای، خانه بازی یا یک آشیانه با جعبه مقوایی بسازید.

4- خمیر بازی خانگی بسازید و با آن بازی کنید.

5- یک مهمانی عصرانه ترتیب دهید و با کودکتان برقصید و شاد باشید.

6- با شلنگ یا تفنگ آب پاش آب بازی کنید.

7- یک نامه برای پدربزرگ و مادربزرگ بنویسید و آن را در صندوق پستی بیاندازید.

8- یک برج یا سازه با استفاده از مواد بازیافتی بسازید.

9- شیشه پنجره ها را با آب و سرکه و بشویید.

10- یک پازل (پازل 30 قطعه ای برای این سن ایده آل است) حل کنید.

11- سینک را با آب پر کنید و اسباب بازی های خود را حمام کنید.

12- پاستا یا ماکارونی خشک را با چسب به کاغذ بچسبانید، سپس آن را با آبرنگ نقاشی کنید.

13- یک قلعه با بالش ها و پتو ها بسازید، سپس در آن چرت بزنید.

14- سیخ کباب میوه ای درست کنید و یک میوه جدید را که هنوز امتحان نکرده اید بخورید.

15- آتش نشان بشوید و یک آتش فرضی را خاموش کنید.

16- از کودک بخواهید تا کتاب مورد علاقه اش را برای شما بخواند.

بیشتر بخوانید: مراحل رشد کودک 3 ساله

فعالیت های مناسب روز بارانی برای کودک سه ساله

17- یک راستا با مانع در خانه ایجاد کنید. پرش از روی بالشتک ها، خزیدن زیر میز و از روی صندلی ها، پنج بار پریدن روی پادری، سپس دویدن به سوی میز. فقط باید از وسایل منزل و فوه تخیل خود بهره ببرید. همین و بس!

18- زیر باران قدم بزنید. وقتی باران می آید، چکمه هایتان را بپوشید، بارانی و چتر بردارید و همراع کودکتان برای پیاده روی زیر باران بروید. چلپ چلوپ در گودال ها بپرید و زیر باران برقصید.

19- برای دیدن فیلم و تئاتر بچه هاه به سینما بروید. آیا کودکتان را تا کنون به تئاتر و سینما برده اید؟ سه سالگی سنی است که کودک می تواند به مدت کافی روی صندلی بنشیند تا کل فیلم را تماشا کند.

20- یک کارتون با هم ببینید. یک دی وی دی کارتون انتخاب کنید و با هم ببینید و پاپ کورن بخورید. بعد از یک روز طولانی خسته کننده، تفریح لذت بخشی برای شما و کودکتان است.

21- به کتابخانه بروید. کتاب هایی را که هر دوی شما جذاب هستند را انتخاب کنید تا کتاب خوانی برای شما و فرزندتان دلپذیر باشد. برخی از کتابخانه ها فعالیت های آواز خوانی و داستان خوانی برای بچه ها نوپا دارند که می توانید از آن ها نیز بهره ببرید.

22- داستان بگویید. داستان گویی یک فعالیت خوب خانوادگی است که به تخیل و گسترش دایره واژگان کودک کمک می کند. تلویزیون را خاموش کنید و هر یک از اعضای خانواده داستانی کوتاه و تخیلی از خود تعریف کنند.

بیشتر بخوانید: بازی ها و اسباب بازی های مناسب 3 سالگی

آشپزی با کودک سه ساله

23- بچه ها سه ساله عاشق آشپزی هستند. یک ملاقه، یک چهارپایه به عنوان زیر پایی و یک پیش بند به آن ها بدهید و ببینید چگون غرق در کار می شوند.

24- می توانید پودر کیک آماده بگیرید و با هم کیک بپزید.

25- ساندویچ های زیبا و خوشمزه درست کنید. ترکیبات جالبی مانند (کره بادام زمینی و سیب ها) روی نان ها بگذارید. سپس با استفاده از کاتر های شکل دار (حلقه، خبرنگاران، حیوانات و غیره) آن ها را برش بزنید.

26- سالاد میوه، ژله میوه و کباب میوه ای آماده کنید.

بازی با کودک سه ساله

27- حدس زدن حیوانات. یکی از بازیکنان وانمود می کند که یک حیوان (سگ، گربه، پرنده، فیل، شیر، پروانه، عنکبوت، خرگوش یا هر موجود دیگر) است و دیگری باید حدس بزند او چه حیوانی است. می توانید صدای حیوان را در بیاورید، یا راه رفتنش را تقلید کنید. بازی به نوبت بین بازیکنان انجام می شود.

28- شکار رنگ ها. به دنبال شکار رنگ ها در خانه بروید. یک مسابقه بدهید و ببینید که چند شی با یک رنگ مشخص می توانید در خانه پیدا کنید. هر کسی تعداد بیشتری پیدا کند، برنده است.

29- رهبر و پیرو. یک بازیکن به عنوان رهبر انتخاب می شود و همه کار هایی که انجام می دهد، دیگران تکرار می کنند. این حرکات می تواند شامل پریدن، خزیدن، دویدن، یا آواز خواندن باشد. بازی می تواند داخل یا خارج از خانه انجام شود. در طی بازی همه به نوبت رهبر می شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین روش از پوشک دریافت کودک چیست؟

فعالیت های هنری و کار دستی برای کودک سه ساله

30- نقاشی و رنگ آمیزی. اگر از رنگی شدن خانه و وسایل آن ناراحت می شوید، در یک روز آفتابی، رنگ ها و وسایل نقاشی را به فضای باز ببرید. لباس های کهنه و قدیمی بر تن کودکتان کنید. اجازه دهید تا سنگ ها، برگ ها و هر آنچه که می بیند را رنگ کند. آبرنگ، گواش و رنگ انگشتی برای این کار بسیار مناسب هستند.

31- تخته و گچ. می توانید در حیاط خلوت یا پیاده رو اجازه دهید کودک با گچ های رنگی بازی و نقاشی کند. گچ به آسانی با آب پاک می شود، اما تجربه لذت بخشی برای کودکتان ایجاد می کند.

32- برچسب و کتاب های برچسب دار. بچه ها عاشق برچسب و کتاب های برچسب دار هستند. بازی با برچسب ها برای مدتی آن ها را سرگرم می کند.

33- کتاب های رنگ آمیزی. بچه ها رنگ آمیزی شخصیت های کارتونی مورد علاقه خود را دوست دارند. با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید تعداد زیادی از صفحات رنگ آمیزی رایگان را دریافت کنید و آن ها را در اختیار کودکتان قرار دهید.

34- بازی با اکلیل. کاغذ، چسب و شیشه اکلیل را آماده کنید. با کودکتان طرحی روی کاغذ بکشید و آن را با چسب پر کنید. سپس روی چسب ها اکلیل بپاشید. بچه ها عاشق زرق و برق این نقاشی ها می شوند.

بیشتر بدانید: آموزش نقاشی به بچه ها؛ رویکردها و ابزارهای مناسب

شما چه فعالیت های دیگری، به عنوان بازی با کودک سه ساله خود انجام می دهید؟ پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

برگرفته از: wehavekids

منبع: setare.com
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 433

به "34 فعالیت و بازی با کودک سه ساله" امتیاز دهید

2 کاربر به "34 فعالیت و بازی با کودک سه ساله" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "34 فعالیت و بازی با کودک سه ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید