ارتش دولت وفاق ملی لیبی به تهدید های رئیس جمهور مصر پاسخ داد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، ارتش تحت امر دولت وفاق ملی لیبی، اظهارات رئیس جمهوری مصر در خصوص این کشور را محکوم کرد و گفت که خط قرمز دولت مذکور همه خاک لیبی است و برای آزادی کامل آن کوشش خواهد نمود.

ارتش دولت وفاق ملی لیبی به تهدید های رئیس جمهور مصر پاسخ داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروهای تحت امر دولت وفاق ملی در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور مصر، گفت که همه خاک لیبی خط قرمز این دولت است.

الهادی دراه، فرمانده عملیات محور سِرت و الجُفره در ارتش دولت مذکور شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با الجزیره قطر حضور نظامیان ترکیه در لیبی را تکذیب کرد و گفت که یاری های آنکارا محدود به یاری های فنی و لجستیکی است.

او عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر را خطاب قرار داد و گفت: به رئیس جمهور مصر می گوییم که همه لیبی برای ما خطر قرمز است.

رئیس جمهور مصر این هفته طی سفر وزیر دفاع ترکیه به همراه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور به لیبی جهت اطلاع از فرایند عملیات نظامی در این کشور، تهدید کرد که دو منطقه سِرت و پایگاه هوایی الجُفره خط قرمز مصر است.

السیسی در تهدید هایش علیه ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی گفت که چنانچه نیروهای دو طرف از این دو منطقه فراتر فرایند و به سمت شرق و جنوب لیبی پیشروی نمایند، ارتش مصر وارد این کشور خواهد شد.

آرایش ادعای نیروهای متخاصم داخلی و خارجی در لیبی

این اظهارات رئیس جمهور مصر بالاترین سطح تهدید علیه ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی بود و نیروهای مسلح مصر عصر پنجشنبه به دنبال اعلام تصمیم ترکیه مبنی بر برگزاری تمرین نظامی دریایی در نزدیکی سواحل لیبی، تمرین نظامی در مرزهای غربی مصر با لیبی برگزار کردند.

دولت مصر به همراه امارات و عربستان سعودی و کشورهای اروپایی مانند فرانسه و یونان از نیروهای شرق لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر حمایت می نمایند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 57

به "ارتش دولت وفاق ملی لیبی به تهدید های رئیس جمهور مصر پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش دولت وفاق ملی لیبی به تهدید های رئیس جمهور مصر پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید