اصرار آمریکا بر عدم برطرف همه تحریم ها ، آمریکا راستی آزمایی واقعی توسط ایران را نمی پذیرد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، در پی انتشار خبری به نقل از منابع ناشناس دولت آمریکا در خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس درباره آمادگی آمریکا برای برداشتن بعضی تحریم ها، شبکه پرس تی وی امروز از منابع آگاه ایرانی در تهران کسب اطلاع نموده است که آمریکا هنوز حاضر به لغو همه تحریم ها و راستی آزمایی واقعی آن نشده است.

اصرار آمریکا بر عدم برطرف همه تحریم ها ، آمریکا راستی آزمایی واقعی توسط ایران را نمی پذیرد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، پرس تی وی حداقل از دو منبع جداگانه در تهران آگاه شده است که از جمله تحریم هایی که باید لغو شوند و در صورت عدم لغو، ایران هیچ سودی از برجام نخواهد برد، دستورات اجرایی 12959و 13599 و 13876 و 13949 رئیس جمهور آمریکا و قوانین کاتسا، ISA و ویزا و قانون میهن پرستی پاتریوت بخش 311 و U Turn دلار است که باید لغو شوند.

همچنین آنالیز پرس تی وی نشان می دهد در صورت عدم لغو یا remove کامل همه تحریم ها و اصرار آمریکا بر تعلیق تحریم ها یا suspend, lift, cease و یا توقف موقت 120 روزه و 180 روزه (waive)، نتایج مذاکرات وین مورد تایید نهادهای قانونی کشور قرار نخواهد گرفت.

از دیگر سو، پرس تی وی آگاه شده است که امریکا باید تعهد دهد تحریم ها را مجددا باز نخواهد گرداند و در این صورت شرکت های بین المللی طرف قرارداد با ایران تا 4 سال مجاز به ادامه فعالیت و همکاری با ایران باشند.

بر اساس اطلاعات دقیق و تایید شده پرس تی وی، آمریکا همچنین باید تعهد به عدم اجرای مکانیزم ماشه و نیز پرداخت خسارت های ایران از خروج آمریکا از برجام نیز بدهد.

بر اساس تحقیق پرس تی وی، بازگشت آمریکا به برجام، چنانچه تحربم های مغایر با برجام و یا مانع سود بردن ایران از برجام را لغو نکند، نه تنها فایده ای برای ایران نخواهد داشت، بلکه صرفا دست آمریکا را برای بازگرداندن تحریم های بین المللی مصوب شورای امنیت باز خواهد نمود.

منابع پرس تی وی مجددا تاکید نموده اند که اجرای برطرف تحریم ها به صورت گام در برابر گام، به گونه ای که به تدریج و در برابر اقداماتی از طرف ایران باشد، تحت هیچ عنوانی قابل پذیرش نیست.

یک منبع امنیتی هم امروز پنج شنبه در پاسخ به سوال پرس تی وی در باره آخرین شرایط مذاکرات وین گفت: آمریکا نه تنها تا کنون لغو همه تحریم ها را نپذیرفته، بلکه حتی با لغو موثر همان تحریم های ناقص هم موافقت ننموده است. آمریکا میخواهد تحریم های اصلی مالی ایران را صرفا در بازه های 4 ماه و 6 ماه به صورت موقت متوقف کند که در این صورت هیچگونه گشایش مالی و روابط مالی خارجی جدی شکل نخواهد گرفت.

علاوه بر تاکید منابع خبری پرس تی وی در تهران و وین بر اینکه هنوز هیچ نشانه ای از اینکه آمریکا با لغو تحریم ها و راستی آزمایی واقعی آن موافقت نموده باشد دیده نمی گردد، در روزهای اخیر نیز چند مقام ارشد آمریکایی از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور تاکید کردند که هرگز با لغو همه تحریم ها موافقت نخواهند کرد.

یک مقام آمریکایی هم پنج شنبه گذشته گفت که نه تنها آمریکا با لغو همه تحریم ها و سپس راستی آزمایی آن توسط ایران مخالف است، بلکه حتی ضمانتی هم برای باقی ماندن در برجام نمی دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 575

به "اصرار آمریکا بر عدم برطرف همه تحریم ها ، آمریکا راستی آزمایی واقعی توسط ایران را نمی پذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصرار آمریکا بر عدم برطرف همه تحریم ها ، آمریکا راستی آزمایی واقعی توسط ایران را نمی پذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید