او به بازشماری آراء در جورجیا هم راضی نشد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، رئیس جمهور آمریکا که گویا از حضور چند هزار نفری هواداران خود در واشنگتن هیجان زده شده، آغاز به توئیت های متوالی نموده و نظام انتخاباتی آمریکا را فاسد و مملو از تقلب خواند.

او به بازشماری آراء در جورجیا هم راضی نشد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد یکشنبه با اشاره به حضور چند هزار نفری هواداران خود در واشنگتن، مجدداََ خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواند.

ترامپ که گویا از حضور چند هزار نفری هواداران خود در واشنگتن هیجان زده شده، آغاز به توئیت های متوالی نموده و نظام انتخاباتی آمریکا را فاسد و مملو از تقلب خواند.

وی ابتدا توئیت کرد ما پیروز می شویم! و سپس در توئیت دیگری نوشت: مردم، سرقت شدن این انتخابات از آنها توسط کمپانی خصوصی افراطی چپ گرای دومینیون و دیگران را تحمل نخواهند کرد.

رئیس جمهور آمریکا تنها چند دقیقه بعد مجددا نوشت: صدها هزار نفر از مردم حمایت خود [از من را] در واشنگتن نشان دادند. آنها انتخابات فاسد و متقلب را تحمل نمی نمایند.

ترامپ در توئیت دیگری نشان داد که حتی به بازشماری آراء در ایالت جورجیا - که خواست ستاد انتخاباتی خودش بوده - نیز راضی نشده و اضافه کرد: بازشماری دستی آراء در جورجیا، اتلاف وقت است. آنها امضاءها را تطابق نمی دهند. بازشماری را تا زمانی که تطابق دهند، متوقف کنید. اجازه ندهید دموکرات های افراطی چپ گرا، انتخابات را سرقت نمایند.

وی بعد از بازتوئیت چندین کلیپ ویدئویی از برنامه های شبکه محبوبش فاکس نیوز درباره احتمال تقلب در انتخابات، در توئیت دیگری مدعی شد: آنها به ناظران انتخاباتی ما اجازه ورود به اتاق های شمارش آراء را نمی دهند. ما به تنهایی در آن پیروز شدیم!

کمپانی توئیتر نیز با زدن برچسب هشدار روی توئیت های رئیس جمهوری آمریکا، نوشت ادعای وی درباره تقلب در انتخابات مورد مناقشه بوده و صحت آن تایید نشده است.

رئیس جمهور آمریکا سپس به افشای عدم صداقت رسانه های تلویزیونی این کشور پرداخته و توضیح داد: فاکس نیوز و شبکه های اخبار جعلی، [تصاویر] این گردهمایی بزرگ را نشان نمی دهند. در عوض، خبرنگاران خود را در خیابان های تقریبا خالی مستقر نموده اند. ما اکنون تحت سرکوب رسانه ها قرار داریم!

کیلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید شامگاه شنبه مدعی شد که بیش از یک میلیون نفر از هواداران رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن حضور یافته اند، این در حالی است که خبرگزاری فرانسه در برآورد میزان تجمع هواداران ترامپ در اطراف میدان آزادی واشنگتن نوشت که این تجمع هزاران نفری بوده است.

گروه های راست گرای افراطی نظیر پسران مفتخر که اکثراً مسلح هستند، دزدیدن دی سی (واشنگتن) را متوقف کنید و نگه دارندگان پیمان برای شرکت در این تجمع اعلام آمادگی نموده اند.

علی رغم ارزیابی رسانه های آمریکایی مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، به دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تأکید وی به شکایت به مراجع حقوقی به خاطر تقلب گسترده در انتخابات، اداره خدمات عمومی این کشور هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 261

به "او به بازشماری آراء در جورجیا هم راضی نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "او به بازشماری آراء در جورجیا هم راضی نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید