بابک کریمی از همبازی شدن با سوفیا لورن و انتخابات آمریکا می گوید

به گزارش کیوسک خبری آشنا، بابک کریمی در مصاحبه اخیر خود با ورایتی از شور و هیجان هم بازی شدن با سوفیا لورن گفته و در کنار آن به موضوعاتی همچون سانسور در سینمای ایران و تاثیر نتایج انتخابات آمریکا بر اقتصاد کشورمان پرداخته است.

بابک کریمی از همبازی شدن با سوفیا لورن و انتخابات آمریکا می گوید

در بیست وششمین دوره جشنواره سینمایی ایتالیایی مدفیلم از بابک کریمی به پاس یک عمر دستاورد هنری تجلیل شد. این بازیگر و تدوینگر 60 ساله طی یک دهه اخیر حضور پررنگی در سینمای ایران داشته است. او در سطح بین المللی بیشتر به خاطر بازی در فیلم های اصغر فرهادی شناخته می شود. در سال 2011 کریمی به همراه سایر بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین جایزه خرس نقره ای بهترین بازیگر را از جشنواره برلین دریافت کرد و طی دهه دوم قرن 21ام همواره با فیلم های فرهادی و شهرام مکری در جشنواره های تراز اولی همچون کن و ونیز حضور داشته است. سال گذشته او به خاطر نقش آفرینی در فیلم سینما شهر قصه نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و چند ماه قبل، و پس از موفقیت فیلم یلدا در جشنواره ساندنس بازی او باری دیگر در سطح بین المللی تحسین شد. حالا و پس از برگزاری جشنواره مدفیلم او طی مصاحبه ای با ورایتی مقداری درباره هم بازی شدن با سوفیا لورن در فیلم زندگی پیش رو صحبت کرده و در پاسخ به چند سوال درباره مسائل سیاسی، فرهنگی و مالی ایران و آمریکا نیز اظهار نظر کرده است.

  • دیوید فینچر فیلم جوکر تاد فیلیپس را خیانت به بیماران روانی خواند

کریمی در بخشی از صحبت های خود بیان کرده در ایران یک جنگ داخلی فرهنگی وجود دارد و ادامه داده: ایران کشوری است که همواره بین افرادی با دید باز که قصد دارند با دنیا تعامل داشته باشند و تندروهایی که تمایل دارند مرزهای ما را ببندند، تقسیم شده است. ترامپ و بایدن هر کدام از یکی از این جناح ها تغذیه می کنند. چند روز پس از انتخابات آمریکا متوجه شدم این شکاف در جامعه سینمایی ایران نیز وجود دارد. عده ای از رفتن ترامپ شادمان بودند و برخی دیگر نه. کریمی معتقد است عده ای از ایرانی ها امیدوارند با انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا اوضاع مالی کشورمان نیز بهبود پیدا کند؛ زیرا او گرایشات سیاسی متفاوتی با ترامپ دارد و ممکن است شرایط مالی و تجاری ایران به دوران اوباما و زمان امضای برجام بازشود.

مواجهه هنرمندان با هنرمندان نسل پیش از خود همواره لحظات دوست داشتنی و به یاد ماندنی را برای آن ها رقم می زند. کریمی ملاقات خود با سوفیا لورن را اینگونه توصیف کرده است: می خواهم برای بیان حس و حالم از روبرتو بنینی کمک بگیرم. او زمانی که فرصت همکاری با فلینی را پیدا کرد، احساس می کرد کشیش روستایی است که قصد دارد به ملاقات پاپ برود. روز اولی که سوفیا را ملاقات کردم خیلی رسمی و با احترام به او گفتم هیچگاه تصور نمی کردم حتی با یکدیگر ملاقات کنیم، چه برسد به همکاری. او دست من را با هر دو دستش گرفت و گفت مرا سوفیا صدا کن. ما تنها یک روز فیلم برداری مشترک داشتیم، اما روزی فراموش نشدنی بود. من با تماشای فیلم های او بزرگ شدم.

در ادامه این گفت وگو کریمی اظهار امیدواری کرده است که سینمای ایتالیا برای ادای احترام به سوفیا لورن و تکریم بازگشت او به عرضه بازیگری، فیلم زندگی پیش رو را به عنوان کننده خود به اسکار معرفی کند. بخشی از صحبت های او به این شرح است: چند فیلم مدعی دیگر نیز وجود دارد، از جمله فیلم های جدید مارکو بلوکیو [خائن] و ماتئو گارونه [پینوکیو] که ممکن است راهی اسکار شوند. اما فکر می کنم سینمای ایتالیا باید به بازگشت به یادماندنی سوفیا به عرصه بازیگری پس از گذشت چندین سال احترام بگذارد. احترامی که او سزاوارش است.

منبع: Variety

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 268

به "بابک کریمی از همبازی شدن با سوفیا لورن و انتخابات آمریکا می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بابک کریمی از همبازی شدن با سوفیا لورن و انتخابات آمریکا می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید