بالا دریافت درخواست ها در آلمان برای اقدامات متقابل علیه سیاست های تحریمی آمریکا

به گزارش کیوسک خبری آشنا، بعد از تهدیدهای مستقیم سناتورهای آمریکایی علیه یک بندر آلمانی که در تکمیل پروژه گازی نورد استریم 2 مشارکت دارد درخواست ها از طرف مقامات آلمانی برای در پیش دریافت اقدامات متقابل بالا گرفته است.

بالا دریافت درخواست ها در آلمان برای اقدامات متقابل علیه سیاست های تحریمی آمریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل ازروزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ بعد از تهدیدات اخیر ایالات متحده آمریکا علیه یک بندر آلمانی که در تکمیل پروژه گازی نورد استریم 2 مشارکت دارد درخواست ها برای اقدامات متقابل علیه آمریکا در بین سیاستمداران آلمانی و مقامات این کشور بالا گرفته است.

سه سناتور آمریکایی می خواهند بندر ساسنیتز- موکران در جزیره روگن آلمان را مجبور نمایند بلافاصله همکاری خود در پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 را متوقف کند و در غیر این صورت با تحریم های گسترده آمریکا روبرو خواهد شد.

در نامه ای که مربوط به 5 اگوست است سناتورهای آمریکایی تد کروز، تام کتون و ران جانسون تهدید کردند که شرکت هایی که در جزیره روگن آلمان با پروژه نورد استریم 2 همکاری می نمایند باید بلافاصله این همکاری خود را متوقف نمایند.

در نامه این سناتورهای آمریکایی خطاب به این شرکت ها آمده است: اگر به ارائه کالا، خدمات و پشتیبانی از پروژه نورد استریم 2 ادامه دهید بقای مالی آینده خود را نابود می کنید.

بندر ساسنیتز- موکران در جزیره روگن واقع در ایالت مکلنبورگ- فورپومرن آلمان به عنوان یک پایگاه لجستیکی برای تکمیل خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 مطرح است.

آمریکا به بهانه حمایت از امنیت انرژی اروپا با این پروژه گازی مخالفت می نماید. واشنگتن این طور استدالال می نماید که اروپا با این پروژه به گاز روسیه وابسته می گردد.

مانوئلا اشوسیگ، نخست وزیر ایالت مکلنبورگ- فورپومرن این تهدیدهای آمریکا را رد نموده و آن را کاملا غیر قابل قبول دانست.

وی اضافه کرد: آلمان خودش می تواند تصمیم بگیرد کجا و از چه طریق انرژی خود را تامین کند. مکلنبورگ- فورپومرن همچنان به پروژه ساخت نورد استریم 2 پایبند است. من از دولت آلمان انتظار دارم که در برابر کوشش های آمریکا برای اخاذی قاطعانه بایستد.

کارستن اشنایدر، از سیاستمداران بلند پایه فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان هم در واکنش به این اقدام آمریکا گفته است: نباید با آلمان مانند یک کشور دست نشانده رفتار گردد.

یورگن تریتن، از سیاستمداران بلند پایه حزب سبز آلمان هم این تهدید آمریکا را یک اعلام جنگ مالی نامیده است.

یک سخنگوی دولت آلمان تنها اعلام نموده است که ما در جریان نامه این سناتورهای آمریکایی قرار گرفته ایم.

این اولین بار است که جریانی ایجاد شده که در آن تحریم هایی مستقیما علیه شرکت های آلمانی از طرف آمریکا هدف گذاری شده است.

بند روگن که تهدیدهای آمریکا علیه آن اجرا شده 90 درصد به شهر ساسنیتز و 10 درصد به ایالت مکلنبورگ-فورپومرن تعلق دارد و به این ترتیب این تهدید آمریکا علیه این ایالت آلمان هم هدف گذاری شده است. نکته حساس دیگر این است که این بندر در جزیره روگن آلمان در حوزه انتخابیه صدر اعظم آلمان قرار گرفته است.

کارستن اشنایدر همچنین گفته است که نامه این سناتورها حاوی امضائی نئو امپریالیستی است. وی خواهان اقدامات متقابل از طرف دولت آلمان شده است.

تریتن هم خواهانتحریم ها علیه واردات گاز مایع از آمریکا به اروپا شده است.

نیلز آنن، وزیر مشاور در وزارت امور خارجه آلمان هم در واکنش به این موضع آمریکا در گفتگویی با روزنامه تاگس اشپیگل اظهار داشت: ایالات متحده آمریکا با سیاست تحریم های فرازمینی در استقلال ملی ما و شرکای اروپایی ما دخالت می نماید.

وی اضافه کرد: ما برای شرکای اروپایی خود این مسئله را روشن نموده ایم که از خود در برابر اعمال فشار بر شرکت های اروپایی از طرف آمریکا دفاع می کنیم.

وی لحن و محتوای نامه ارسال شده از طرف سناتورهای آمریکایی را کاملا نامناسب دانست.

این مقام آلمانی تاکید نمود: هدف ما این است که استقلال اروپایی را تقویت کنیم. اروپا نباید اجازه اخاذی کردن را بدهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 164

به "بالا دریافت درخواست ها در آلمان برای اقدامات متقابل علیه سیاست های تحریمی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا دریافت درخواست ها در آلمان برای اقدامات متقابل علیه سیاست های تحریمی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید