تخریب سالن به خاطر اختلاف دو فدراسیون، شیشه همسایه را شکستند!

به گزارش کیوسک خبری آشنا، به گزارش خبرنگاران، سالن زنده یاد محمد داودی که از 30 سال پیش محل فعالیت قهرمانان سنگنوردی کشور در مجموعه ورزشی شیرودی است طی روزهای اخیر به خاطر اقدام تخریبی بعضی افراد که به بخشی از دیواره و تشک های آن هم آسیب جدی وارد نموده، غیر قابل استفاده شده است.

تخریب سالن به خاطر اختلاف دو فدراسیون، شیشه همسایه را شکستند!

دلیل این اقدام اختلافات قدیمی است که میان فدراسیون کشتی و سنگنوردی در خصوص این سالن ایجاد شد و پای شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی را هم به میان کشید اما پیش از اینکه مصوبات تفاهم نامه طرفین دعوی اجرا گردد، تخریب شد.

ماجرا از این قرار است که به خاطر چگونگی تعبیه بخشی از دیواره سالن محمد داوودی (سنگنوردی) و قرار دریافت آن مقابل پنجره سالن توفیق جهانبخت (کشتی)، فدراسیون کشتی خواهان جا به جایی امکانات و تجهیزات سالن سنگنوردی و تخریب کامل آن شد. این موضوع در نشست هایی که با حضور مسئولان فدراسیون کشتی، سنگنوردی و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برگزار گردید، آنالیز شد و تفاهم نامه لازم در خصوص آن منعقد شد.

طبق این تفاهم نامه که اردیبهشت ماه امسال به امضای طرفین رسید، فدراسیون کوهنوردی و مسئولان سالن سنگنوردی زنده یاد محمد داوودی موظف به تخلیه این سالن در اول شهریورماه بودند اما انجام نشدن اینجا به جایی تا چند ماه بعد از زمان مقرر منجر به تخریب آن شد.

تخریب سالن سنگنوردی توسط فدراسیون کشتی انجام شده است

محمد طبیبی مدیر سالن زنده یاد محمد داودی با ابراز تاسف از این اتفاقات، در خصوص آن و اینکه چرا طی زمان مقرر برای تخلیه سالن اقدام نشده است، به خبرنگاران شرح داد.

وی در شروع این مصاحبه گفت: سالن کشتی (توفیق جهانبخت) از گذشته مجهز به سیستم هواساز و تهویه است اما رئیس فدراسیون کشتی همچنان معتقد است که برای تهویه هوای داخل سالن باید پنجره ها باز باشند. این در حالی است که پنجره های سالن کشتی و بخشی از دیواره سنگنوردی سالن رو در روی هم قرار دارند. بانوان هم در این سالن فعالیت دارند و همین مسئله مشکل ساز بود. ضمن اینکه در کل رئیس فدراسیون کشتی معتقد بود که دیواره سالن که مقابل پنجره سالن کشتی است مانع جابه جایی هوا می گردد.

مدیر سالن زنده یاد محمد داودی تاکید نمود: به همین دلیل آقای دبیر درخواست تغییر محل سالن سنگنوردی را مطرح نموده بود. به همین دلیل تفاهم نامه ای هم منعقد و مقرر شد تا زمینی در سالن کبکانیان در اختیار سنگنوردی گذاشته گردد. از همان زمان هم مسئولان فدراسیون کوهنوردی، شرکت توسعه و حتی مدیریت مجموعه شیرودی پیگیر موضوع بودند اما ظاهراً دوستان در فدراسیون کشتی تعجیل داشتند که پیش از تخلیه سالن آن هم در روز تعطیل اقدام به تخریب بخشی از سالن ما کردند.

طبق تفاهم نامه قرار بر این بود تا تخلیه سالن سنگنوردی اول شهریورماه انجام گردد و ظاهراً به دلیل دیرکرد در این زمینه اقدام به تخریب شده است، طبیبی در واکنش به این موضوع تاکید نمود: این تاریخ در تفاهم نامه قید شد اما به شرط اینکه امکانات لازم برای جا به جایی فراهم گردد که در اختیار گذاشتن سالنی برای سنگنوردی یکی از آنها بود. چهارم دی ماه صورت جلسه تحویل موقت زمین در کبکانیان را امضا کردیم. بنابراین چطور امکان داشت که شهریورماه جا به جایی موردنظر انجام گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا در همین مدت زمان بعد از تحویل سالن اقدامات لازم صورت نگرفت؟، گفت: پیمانکاری که در مناقصه برنده شد در موعد مقرر اقدامات لازم را انجام نداد و به همین دلیل مجبور به تکرار مناقصه شدیم.

مدیر سالن زنده محمد داودی با تاکید بر اینکه تخریب این سالن در روز 22 بهمن ماه انجام شد، ادامه داد: تخریب سالن به تشک ها آسیب زد و حتی باعث بروز حریقی شد که اگر جلوی آن گرفته نمی شد مشکل ساز می شد. روز گذشته برای بازسازی دیواره ها اقدام کردیم اما متوجه شدیم برشی در دیواره ایجاد شده که چه بسا باعث ریزش آن می شد و اگر ورزشکاران در سالن بودند قطعاً جان آنها را به خطر می انداخت.

طبیبی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: این اولین بار نیست که سالن سنگنوردی با اقدامات اینچنینی روبرو می گردد. ابتدا فکر می کردیم که مسئول سالن کشتی به صورت خودسرانه اقدام به این کار می نماید اما با پیگیری ها متوجه شدیم که حمایت فدراسیون کشتی و ریاست آن را پشت سر دارد. در هر صورت اینکه موضوع را به شرکت توسعه و مدیریت و حراست مجموعه گزارش داده ایم. بهتر است ریاست کشتی در این زمینه صبوری کند به خصوص با در نظر دریافت شرایط اقتصادی و اینکه توانایی اقتصادی دو فدراسیون کشتی و کوهنوردی اصلاً قابل مقایسه نیست.

شهرداری باید برای تخریب اقدام می کرد

در همین رابطه یک مقام مسئول در فدراسیون کشتی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده و اینکه چندماه از تاریخ معین شده برای تخلیه سالن سنگنوردی می گذرد، گفت: سالن توفیق جهانبخت جزو سرمایه های کشتی است و شناسنامه این رشته به حساب می آید. هزینه های میلیاردی برای استفاده از این سالن شده اما چگونگی تعبیه دیواره سالن سنگنوردی و اینکه دقیقاً مقابل پنجره های سالن ما است، در استفاده از آن مشکل ایجاد نموده بود. البته قانونی آن بود که شهرداری برای تخریب سالن اقدام کند.

مدیریت شیرودی به اختلاف ایجاد شده ورود نمی نماید

سالن زنده یاد محمد داوودی که محل اختلاف فدراسیون کشتی و کوهنوردی شده است در مجموعه ورزشی شیرودی است. بنابراین این سوال مطرح است که مدیریت این مجموعه چه ورودی به موضوع خواهد داشت؟

جلائیان مدیریت مجموعه ورزشی شیرودی در پاسخ به این پرسش خبرنگاران گفت: یکی دو بار از رئیس فدراسیون کشتی خواستیم تا صبر بیشتری داشته باشد و به فدراسیون کوهنوردی وقت بدهد اما در نهایت کار به اینجا کشید. الان هم تا جایی که امکان داشته باشد ما ورودی به موضوع نخواهیم داشت. این اختلاف باید توسط مراجع بالاتر و در وزارت ورزش آنالیز گردد.

وی اظهار داشت: به هر حال افراد کشتی و دوستان آقای دبیر در این زمینه کم لطفی نموده اند به خصوص که در روز تعطیل این اقدام را انجام داده اند. با این حال دو طرف را به دوستی دعوت می کنیم تا در آرامش موضوع حل و فصل گردد.

مدیر مجموعه ورزشی شیرودی در عین حال گفت: در خصوص اقدام انجام شده برای تخریب سالن سنگنوردی گزارشی در اختیار ما و حراست مجموعه گذاشته شده است. موضوع اما باید توسط آقایان کریمی و علی نژاد در شرکت توسعه و وزارت ورزش آنالیز و برای آن تصمیم گیری گردد. توصیه ما این است که دوستان با سعه صدر موضوع را پیگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 458

به "تخریب سالن به خاطر اختلاف دو فدراسیون، شیشه همسایه را شکستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب سالن به خاطر اختلاف دو فدراسیون، شیشه همسایه را شکستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید