جایی برای لباس هاتان ندارید؟

به گزارش کیوسک خبری آشنا، با کوچک شدن خانه ها و البته زیاد شدن وسایل، جایی زیادی برای قرار دادن لباس ها نداریم.اگر شما هم جز افرادی هستید که خانه تان همواره به خاطر لباس های پخش و پلا نامرتب است، این چوب لباسی را درست کنید!

جایی برای لباس هاتان ندارید؟

لوله های مسی این روزها خیلی باب شده اند. از آنها در دیزاین های مدرن و ساخت وسایل بسیاری استفاده می گردد. ما هم می خواهیم روش درست کردن یک چوب لباسی شیک را از طریق همین لوله ها، به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید تا روش کار را یاد بگیرید.

به چه وسایلی احتیاج داریم؟

- لوله مسی به ضخامت 2 سانتی متر و طول 4.5 متر

- کاتر لوله بر (یا هر وسیله دیگری برای بریدن لوله)

- سیمان فوری (ملات خشک)

- یک کاسه بزرگ برای مخلوط کردن سیمان

- دو ظرف پلاستیکی با حجم 2 لیتر

- تراز

- نوار چسب عریض

- اتصال آرنج 90 درجه مسی با قطر 2 سانتی متر

- چسب فلز

دست به کار شویم!

مرحله اول

با استفاده از کاتر لوله بر، سه قسمت چوب لباسی را از لوله جدا کنید. لوله را بردارید و 2 لوله به درازای 150 سانتی متر از آن جدا کنید. این دو، پایه های چوب لباسی تان را می سازند. برای بریدن لوله با کاتر لوله بر، کاتر را روی لوله قرار دهید و چرخ آن را هم تراز با علامتی که زده اید تنظیم کنید تا لوله را درست از روی علامت ببرد. گیره تنظیم کننده را سفت کنید تا محکم به لوله بچسبد. سپس آن را دور لوله بچرخانید. بعد از هر چرخش، گیره تنظیم کننده را محکم کنید تا زمانی که لوله کاملا بریده گردد. قسمت سوم لوله (که قسمت افقی است که لباس بر روی آن آویزان می گردد) را به میزان 110 سانتی متر ببرید. اگر کار کردن با کارتر لوله بر برای تان سخت است، می توانید لوله را نزد یکی از ابزار فروشی ها ببرید و بخواهید آن را برای تان ببرند.

مرحله دوم

بعد از آنکه چارچوب چوب لباسی را درست کردید، مقداری سیمان برای استحکام چوب لباسی تان و ساخت پایه هایش، درست کنید. برای این کار کاسه ای بزرگ فراهم کنید و سیمان خشک را درون آن بریزید.

مرحله سوم

به آرامی آب را به سیمان اضافه کنید. آنقدر آب اضافه کنید که مخلوط به راحتی هم بخورد. سیمان تان باید حالتی صاف و غلیظ داشته باشد پس آب بیش از میزان اضافه نکنید.

مرحله چهارم

سیمان خیس را درون ظروف پلاستیکی بریزید. یک ظرف پلاستیکی بزرگ و مستطیل شکل برای این کار مناسب است. هر چه ظرف تان بزرگ تر باشد، استحکام چوب لباسی تان بیشتر است. زمانی که ظرف تان پر از سیمان شد، یکی از لوله های 150 سانتی متری را بیاورید و آن را در وسط ظرف پر از سیمان فرو کنید و با استفاده از تراز مطمئن شوید پایه تان صاف است. باید لوله مسی به همان صورت درون ظرف سیمانی بماند تا سیمان خشک گردد پس برای اینکه پایه صاف بماند، دور آن نوار چسب بپیچانید و آن را به ظرف محکم کنید تا تکان نخورد و کج نگردد. سپس آن را در گوشه ای از اتاق قرار دهید تا خشک گردد. این مرحله را برای لوله 150 سانتی متری دیگر هم تکرار کنید و آن را هم در گوشه ای قرا دهید تا خشک گردد.

می توانید برای راحت درآمدن سیمان از درون ظرف، قبل از اینکه سیمان را درون آن بریزید، مقداری روغن درون ظرف بپاشید به این ترتیب سیمان به ظرف نمی چسبد و راحت خارج می گردد.

مرحله پنجم

اجازه دهید سیمان برای 24 تا 48 ساعت بماند تا به خوبی خشک گردد. بعد از اینکه سیمان تان خشک شد، ظرف ها را درآورید. برای در آوردن ظرف ها آنها را به یک طرف خم کنید و با فشار آرام دست ظرف را از سیمان جدا کنید.

مرحله ششم

مقداری چسب فلز به سر لوله های 150 سانتی متری بزیند و اتصال آرنج 90 درجه را سر لوله وصل کنید. دو لوله را در مقابل یکیدیگر قرار دهید.

مرحله هفتم

مقداری چسب فلز به دو انتهای لوله 110 سانتی متری بزنید و آن را از هر دو طرف، درون اتصالات آرنج فرو کنید. حالا چارچوب چوب لباسی تان آماده است!

نکته: لوله مسی بعد از مدتی اکسیده می گردد و برق سابقش را از دست می دهد. می توانید برای براق کردن دوباره لوله، آن را با مقداری سیم ظرف شویی بسایید. کار ساییدن یا تمیز کردن چوب لباسی تان را با یک تمیز کننده مس انجام دهید تا درخشان تر بماند.

این چوب لباسی ساده و شیک، فضای زیادی از اتاق را نمی گیرد و لباس هاتان را مرتب می نماید. به علاوه دکوری مدرن هم هست!

منبع: فوت و فن / ehow.com
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 1063

به "جایی برای لباس هاتان ندارید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایی برای لباس هاتان ندارید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید