خودروی اقتصادی کوچک ایران خودرو رونمایی می شود

به گزارش کیوسک خبری آشنا، خبرگزاری خبرنگاران- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این که اتفاقات اخیر در مجموعه ایران خودرو، گویای حرکت به سمت خودروساز شدن است، گفت: چند پلتفرم خوب در این شرکت در حال توسعه است و بر پایه آن، سالی یک خودرو به بازار عرضه خواهد شد.

خودروی اقتصادی کوچک ایران خودرو رونمایی می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شرکت ایران خودرو، سورنا ستاری با اشاره به حساسیت های موجود نسبت به صنعت خودرو شرح داد: زمانی صاحب صنعت می شویم که طراحی ها متعلق به خودمان باشد؛ با کپی سازی این اتفاق نمی افتد.

وی بیان نمود: مردم باید اثر تغییر نگرش در خودروسازی را لمس کنند. جهت گیری صحیحی اجرا شده، اما تا نقطه مطلوب فاصله دارد.

ستاری با تاکید بر استفاده مشترک از پلتفرم بخش های مختلف خودرو و استفاده از توانمندی شرکت های داخلی گفت: ایران خودرو چند مدل محصول تولید می کند که برخی از پلتفرم های آن مانند برق و الکترونیک را می توان یکسان کرد تا هزینه تولید کاهش یابد. اگر طراحی متعلق به خودمان باشد، هزینه های تولید کاهش خواهد یافت.

وی با تاکید بر بهره مندی از توان شرکت های دانش بنیان و نیروی انسانی متخصص موجود در این شرکت ها در راستا حل مسایل، شرح داد: باید پلتفرم های داخلی خودمان را داشته باشیم و از دانش داخلی برای ارتقای کیفیت استفاده کنیم.

ستاری با اعلام آمادگی برای حمایت و تزریق نوآوری به خودروسازی سبک و سنگین کشور گفت: اتفاقات خوبی در حال رخ دادن در خودروسازی کشور است، یعنی باید حمایت های لازم صورت گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این برنامه با بیان این که ایران خودرو با طراحی و تولید خودروهای کراس اوور و مالی مدرن، اقدامات مناسبی برای استفاده از توان داخلی برداشته، گفت: عملکرد ایران خودرو در شرایط تحریم و کرونا در پاسخ گویی به نیاز مشتریان مطلوب بوده است.

علی آقامحمدی با بیان این که تقاضا برای خودروهای اتوماتیک افزایش یافته، گفت: ایران خودرو دارای زیرساخت های لازم برای تولید خودروهای اتوماتیک است و با همکاری با شرکت های دانش بنیان و قطعه سازان می تواند افزایش عرضه این نوع خودروها را مد نظر قرار دهد.

وی با تاکید بر تعامل با سایر خودروسازان و استفاده از توان سازندگان کشور، گفت: ما نیز از ظرفیت های حمایتی برای پیشبرد اهداف صنعت خودرو استفاده خواهیم کرد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز با بیان این که محصولات جدید را بر مبنای ظرفیت و توان داخلی توسعه می دهیم، گفت: استفاده از توان داخلی این امکان را می دهد تا تغییرات در محصول را با اختیار خودمان انجام دهیم.

فرشاد مقیمی شرح داد: طبق نقشه راه توسعه، ایران خودرو در هر سال یک محصول جدید به بازار عرضه خواهد کرد؛ سعی در کوتاه کردن این زمان داریم، اما باید زمان سپری شود تا به سطح مورد انتظار دانشی برسیم.

وی با تاکید بر لزوم حمایت های همه جانبه و به ویژه مالی از پروژه های توسعه ای گفت: بیش از 90 درصد از قراردادهای تامین محصولات جدید با سازندگان داخلی کشور بسته شده است. با داخلی سازی بخش هایی که در اختیار سایر صنایع از جمله مواد اولیه پتروشیمی است، عمق داخلی سازی محصولات افزایش خواهد یافت.

وی از رونمایی محصول مالی کوچک ایران خودرو در ماه های آینده خبر داد و گفت: در مرحله طراحی مفهومی خودرو هستیم.

مقیمی محصول آینده ایران خودرو را خانوادگی و مالی خواند و گفت: کیفیت، ایمنی و استاندارد این محصول در تراز خودروهای جهانی خواهد بود.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که اهداف تولید امسال را به صورت صددرصدی محقق کرده ایم، گفت: مجموعه اقداماتی را که از ضروریات صنعت خودروسازی است انجام داده ایم؛ برخی از پروژه ها به تولید انبوه رسیده و برخی دیگر نیز در صورت حمایت، آماده تولید انبوه و بهره برداری است.

مقیمی از آغاز سال کاری برای نخستین بار از پنجم فروردین سال آینده خبر داد و گفت: همکارانم برای تکمیل و تجاری سازی خودروهای دارای کسری قطعه در محل کار حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به دستاوردهای ایران خودرو در حوزه خودروهای سنگین و تجاری، از تحویل نخستین اتوبوس آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور خبر داد و گفت: خط تولید اتوبوس پس از 9 سال توقف احیا شده و صبح امروز نیز تعهدات خود به شهرداری های چند شهر را اجرا کرده ایم.

مقیمی اضافه کرد: تولید اتوبوس را با 58 هزار یورو ارزبری آغاز کردیم، اما در حال حاضر این رقم به 44 هزار یورو کاهش یافته و سال آینده به 33 هزار یورو خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 505

به "خودروی اقتصادی کوچک ایران خودرو رونمایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی اقتصادی کوچک ایران خودرو رونمایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید