زورگیری خشن از 20 نفر در پوشش مسافرکش

به گزارش کیوسک خبری آشنا، سه مرد جوان که به خاطر بیکاری در پوشش مسافرکش اقدام به زورگیری نموده بودند، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند.

زورگیری خشن از 20 نفر در پوشش مسافرکش

به گزارش شرق، یک سال قبل تعدادی از شهروندان به پلیس گزارش دادند در محدوده میدان آزادی مورد سرقت نهاده شده اند. هر شهروند به صورت جداگانه شکایتی را عنوان نمود اما از آنجایی که سرقت ها در محدوده زمانی تعیین و در یک منطقه رخ داده بود، مأموران متوجه سریالی بودن دزدی ها شدند.

یکی از شهروندان که مورد سرقت نهاده شده بود، به مأموران گفت: صبح زود حدود ساعت هفت بود که من برای رفتن به سر کار به میدان آزادی رفتم. وقتی مقصدم را گفتم یک پراید توقف کرد و بعد از اینکه سوار ماشین شدم و چندکیلومتری رفتیم متوجه شدم راننده مسیرش را عوض کرد. وقتی اعتراض کردم سرنشینان ماشین با قمه به من حمله کردند، بعد مرا کتک زدند و هرچه همراهم بود از من دریافتد. آنها کارت های بانکی و همه اموال قیمتی من از جمله تلفن همراهم را با خود بردند.

شکایت های دیگر که به مأموران داده شد، تقریبا به همین شکل بود. درحالی که پلیس تحقیقات خود را در این خصوص شروع نموده بود، تعیین شد در مدتی کوتاه نزدیک به 20 شهروند در منطقه آزادی مورد زورگیری نهاده شده اند؛ به این ترتیب پلیس با برقراری گشت ویژه پیروز به شناسایی ماشین پرایدی شد که سه جوان سوار بر آن بودند و تعییناتش دقیقا با آنچه مال باختگان گفته بودند همخوانی داشت. مأموران با متوقف کردن پراید و بازداشت متهمان آنها را به اداره آگاهی منتقل کردند.

هرچند هر سه جوان اتهام را رد کردند و مدعی شدند پلیس آنها را اشتباهی بازداشت نموده است. این افراد وقتی با قربانیان روبه رو و از سوی آنها شناسایی شدند، به سرقت اعتراف کردند و مدعی شدند به دلیل بیکاری و فقر شدید به سرقت روی آوردند.

بعد از اعترافات متهمان و تکمیل پرونده، کیفرخواست علیه این سه نفر که پدرام، حسام و حامد نام دارند، صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده با توجه به اینکه از 20 شاکی 10 نفر از آنها اعلام گذشت نموده بودند، نماینده دادستان از قضات خواست تا به لحاظ جنبه عمومی جرم درخصوص 10 شاکی که رضایت داده بودند متهمان را محاکمه کند، اما درخصوص 10 شاکی دیگر با توجه به درخواست شکات درخواست مجازات کرد.

در ادامه شاکیان باقی مانده یک به یک در صندلی قرار دریافتد و شکایت خود را عنوان نمودند. یکی از شاکیان گفت: متهمان به دریافت اموال من بسنده نکردند؛ آنها من را به شدت کتک زدند و به مرگ تهدید کردند.

شاکی دیگر گفت: به محضی که به سمت میدان فتح پیچیدند، من اعتراض کردم و خواستم ماشین را نگه دارند اما با قمه و چاقو به من حمله کردند. چنان وحشتی در جان من است که دیگر نمی توانم به راحتی به خیابان بیایم و درخواست مجازات متهمان را دارم. همه شاکیانی که در دادگاه حضور داشتند درخواست اشد مجازات برای متهمان کردند. بعد از اینکه شاکیان شکایت خود را عنوان نمودند، متهمان یک به یک در صندلی قرار دریافتد. ابتدا حسام در صندلی نهاده شد.

او گفت: ما سه دوست بودیم که هیچ شغلی نداشتیم. برای اینکه بتوانیم پولی به دست بیاوریم پدرام پیشنهاد داد زورگیری کنیم. ما به اندازه احتیاجمان زورگیری می کردیم. سپس حامد در صندلی حاضر شد؛ او گفت: من قبول ندارم که در همه سرقت ها بودم؛ من فقط در پنج سرقت بودم که رضایت شاکیان را هم گرفته ام. من واقعا به قدری که احتیاج داشتم دزدی می کردم و به خاطر بی پولی این کار را انجام می دادم. ضمن اینکه پدرام به ما گفت با دزدی می توانیم زندگی بهتری داشته باشیم. وقتی پول زیر دندان مان مزه کرد هر روز سرقت می کردیم.

سپس پدرام در صندلی نهاده شد؛ هرچند او نیز تأکید کرد به خاطر بی پولی سرقت می نموده است اما گفت: کسی که تشویق به سرقت کرد من نبودم. این تصمیم هر سه نفر ما بود. ضمن اینکه من راننده بودم و دو نفر دیگه قمه و چاقو داشتند و من چیزی نداشتم. بعد از گفته های متهمان و وکلای آنها هیئت قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 247

به "زورگیری خشن از 20 نفر در پوشش مسافرکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زورگیری خشن از 20 نفر در پوشش مسافرکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید