فرار مالیاتی ایلان ماسک و جف بزوس فاش شد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از مارکت واچ، طبق گزارش تازه رسانه خبری ProPunlica، چند میلیاردر آمریکایی از جمله جف بزوس بنیانگذار آمازون و تسلا بنیانگذار تسلا چند سال از پرداخت مالیات بر عایدی اجتناب نموده اند.

فرار مالیاتی ایلان ماسک و جف بزوس فاش شد

رسانه مذکور با اتکا به اطلاعات اقتصادیاتی هزاران ثروتمند آمریکایی طی 15 سال اخیر این خبر را منتشر نموده است. هرچند این اطلاعات در اختیار سازمان خدمات عایدی داخلی (IRS) است اما تا به امروز تعیین نشده ProPunlicaچگونه به آن دسترسی یافته است.

براساس گزارش منتشر شده، ارزش ثروت بزوس 191.7 میلیارد دلار ذکر شده، اما وی در 2007 یا 2011 میلادی اقتصادیات بر عایدی خود را پرداخت ننموده است. ثروت ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی دو شرکت تسلا و اسپیس ایکس هم 151 میلیارد دلار است. او هم در سال 2018 میلادی اقتصادیات بر عایدی نپرداخته است.

ProPunlica در گزارش خود اشاره می نماید میلیاردرها در مقایسه با مردم عادی آمریکا درصد بسیار پایینی از عایدی خود را صرف پرداخت اقتصادیات نموده اند.

البته اطلاعات اقتصادی شهروندان محرمانه است و ممکن است کارمندان IRS برای اشتراک گذاری این اطلاعات با اقدامات قانونی روبرو شوند.به همین دلیل مقامات فدرال مشغول آنالیز نشت این اطلاعات هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 687

به "فرار مالیاتی ایلان ماسک و جف بزوس فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار مالیاتی ایلان ماسک و جف بزوس فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید