مهلت بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان گردشگری 6 ماه دیگر تمدید شد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، ایرنا/ براساس خبرهای منتشر شده، مهلت بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان گردشگری 6 ماه دیگر تمدید شد.

مهلت بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان گردشگری 6 ماه دیگر تمدید شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

قضیه چیست؟

علی اصغر مونسان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: فعالان گردشگری سال سختی را پشت سر گذاشته اند. در این دوران، تلاش ما در وزارت تسهیل فعالیت و بهبود شرایط این عزیزان بوده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شرح داد: طی یک سال گذشته بازپرداخت تسهیلات بانکی کرونا امهال شده بود و حالا این امر، با پیگیری همکارانم در معاونت گردشگری برای 6 ماه دیگر تمدید شده است.

ولی تیموری، معاون گردشگری کشور اعلام کرد: با پیگیری های انجام شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و قولی که به فعالان حوزه گردشگری داده بودیم، بازپرداخت تسهیلات بانکی حوزه گردشگری که در قالب بسته های حمایتی دوگانه در سال گذشته پرداخت شده بود، تا پایان شهریور سال جاری امهال شد و امهال مالیات و حق بیمه کارفرمایی نیز در حال پیگیری است.

براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مهر به تمامی کسب وکارهای گردشگری باتوجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره، تسهیلاتی از 160میلیون ریال تا 9میلیارد ریال با نرخ سود 12 درصد و با دوره تنفس حدود شش ماه اختصاص پیدا کرد که این زمان تا پایان شهریور 1400 تمدید شد.

مبلغ این وام به تفکیک برای راهنمایان گردشگری 200 میلیون ریال، دفاتر خدمات مسافرتی بین یک میلیارد و 500 میلیون ریال تا سه میلیارد ریال، شرکت های حمل ونقل گردشگری 800 میلیون ریال، مؤسسات آموزش گردشگری 600 میلیون ریال، شرکت های عامل تطبیق 500 میلیون ریال، ارزیابان و عوامل تطبیق 160میلیون ریال، اقامتگاه های بومگردی و سنتی براساس تعداد اتاق، مساحت و درجه واحد بین 800 میلیون تا 2 میلیارد ریال، هتل ها بر حسب ستاره و تعداد اتاق از دو میلیارد تا 9میلیارد ریال، و هتل آپارتمان ها، متل ها و مهمانپذیرها به تفکیک درجه و تعداد اتاق از دو تا سه میلیارد و 500 میلیون ریال مشخص شده است.

همچنین سفره خانه های سنتی و واحدهای پذیرایی بین راهی، مراکز سرگرمی و تفریحی، مجتمع های گردشگری و آب درمانی دارای مجوز فعالیت از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی براساس نوع و درجه واحد بین یک تا سه میلیارد و 500 میلیون ریال می توانند دریافت کنند.

منبع: همگردی
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 540

به "مهلت بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان گردشگری 6 ماه دیگر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان گردشگری 6 ماه دیگر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید