نتایج بررسی های DNA اسکلتهای رومی که در آغوش هم دفن شده بودند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، ایلنا/ این خبر پیرامون نتایج بررسی های DNA اسکلتهای رومی که در آغوش هم دفن شده بودند، برای شما نوشته شده است.

نتایج بررسی های DNA اسکلتهای رومی که در آغوش هم دفن شده بودند

به تازگی بررسی های باستان شناسان از اسکلت های رومی که در آغوش هم دفن شده بودند که بالای سر آن هم یک اسب وجود داشت، نشان داد که این اسکلت های باستانی زوج عاشق نبوند بلکه احتمالا مادر و دختری بودند که یکدیگر را در آغوش گرفته بودند.

قرن ها پیش، دو نفر دست در دست روی اسبی در اتریش کنونی دفن شدند. این تدفین منحصر بفرد باستان شناسان را بر آن داشت تا بررسی های باستان شناختی دقیق تری روی این زن و مرد متعلق به قرون وسطی داشته باشند.

نتایجی که از این بررسی ها بدست آمد باستان شناسان را شگفت زده کرد، چرا که این زوج در واقع یک مادر و دختر بودند که حدود 1800 سال پیش و در دوران روم مرده بودند.

سیلویا کرچنگاست استاد انسان شناسی تکاملی در دانشگاه وین به لایوساینس گفت: این اولین تدفین مادر و دختری است که از نظر ژنتیکی در دوران روم در اتریش اثبات شده است. ما همچنین این تصور غلط قدیمی در مورد نوع رابطه بین این دو فرد را رد می کنیم.

در مطالعات باستان شناسان آمده است، بقایای این اسکلت ها از طریق تاریخ گذاری رادیوکربن، تجزیه و تحلیل DNA باستانی و بازرسی بصری مورد بررسی قرار گرفته است. این باستان شناسان معتقدند که استخوان ها متعلق به افرادی است که سن آنها در هنگام مرگ 20 تا 25 و 40 تا 60 سال بوده و در حدود سال 200 پس از میلاد، زمانی که امپراتوری روم بر منطقه حاکم بود، زندگی می کردند.

براساس تجزیه و تحلیل آناتومیکی، هر دو اسکلت انسان ماده بودند. براساس مطالعه ای که در مجله علوم باستان شناسی منتشر شده، نتایج DNA شرایط زن بیولوژیکی آنها تأیید شده و نشان داد که آنها بستگان درجه یک هستند، به این معنی که آنها یا خواهر یا مادر و دختر بودند.

منبع: همگردی
انتشار: 30 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1403 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 1253

به "نتایج بررسی های DNA اسکلتهای رومی که در آغوش هم دفن شده بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج بررسی های DNA اسکلتهای رومی که در آغوش هم دفن شده بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید