نرخ جدید گندم ابلاغ شد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، رئیس شورای قیمت گذاری قیمت جدید گندم را برای اجرا به وزارتخانه های جهاد کشاورزی، امور مالی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

نرخ جدید گندم ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران، رئیس شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی قیمت جدید گندم را به وزارت خانه های جهاد کشاورزی، امور مالی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرا ابلاغ کرد.

شورای قیمت گذاری در جلسه 23 فروردین 1400 تصویب کرد، مبلغ 10 هزار ریال به ازای هر کیلوگرم گندم تحویلی به دولت به عنوان جایزه گندم پرداخت گردد، بنابراین قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی 1399-1400 برای گندم معمولی به ازای هر کیلوگرم 5 هزار تومان و برای گندم دوروم 5 هزار و 200 تومان اصلاح شد.

نامه ای که توسط رئیس شورای قیمت گذاری با امضای کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، به وزراتخانه های مربوطه ابلاغ شد، به این توضیح است.

سه نکته:

1- قیمت جدید گندم نسبت به سال گذشته که کیلویی 2500 تومان بود دو برابر شده است.

2- در تمام جهان بخشی از هزینه های فراوری به وسیله عملیات به زراعی و افزایش بهره وری جبران می گردد دولت هم در طول دوره برای کشاورزان برای کم کردن هزینه های فراوری یاری می نماید.

3-در صورتی که نرخ محصولات کشاورزی بدون حساب و کتاب بالا برود، تبعاتی مانند گرانی محصولات جانبی از جمله نان را نیز شاهد خواهیم بود.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 580

به "نرخ جدید گندم ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ جدید گندم ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید