نیمه اول سال آینده انواع واکسن کرونای ایرانی به فراوری می رسد ، توان داخلی درخدمت مقابله با کرونا خبرنگاران

به گزارش کیوسک خبری آشنا، سال آینده انواع مختلفی از واکسن های کرونا که در کشور در حال آزمون و خطا است به بازار می رسد تا بیماران با محصولی بومی درمان شوند.

نیمه اول سال آینده انواع واکسن کرونای ایرانی به فراوری می رسد ، توان داخلی درخدمت مقابله با کرونا خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، فراوری 5 واکسن درمان کرونا در دستور کار قرار گرفته است. محصولاتی که با روش های فناورانه ای در حال گذراندن مراحل تست های بالینی و ورود به بازار هستند. این محصولات با توانمندی متخصصان داخلی و بعضی با همکاری دیگر کشور ها به مرحله آزمون و خطا رسیده اند. یونیسف اعلام نموده که ایران هشتمین کشور فراوریکننده واکسن است.

محققان ایرانی روش های مختلفی را برای فراوری واکسن انتخاب نموده اند. یکی از این راه ها فراوری واکسن خوراکی است که فاز فراوری آن سال آینده پس از طی مراحل تحقیقاتی شروع خواهد شد.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه توانمندان کشور از ابتدای شیوع بیماری کرونا به ساخت واکسن ورود کردند، گفت: ایران با فراوری همه این واکسن ها به یکی از قطب های سازنده واکسن کرونا بدل خواهد شد.

وی اضافه کرد: تا شهریور سال آینده واکسن ایرانی کرونا در انواع مختلف به فراوری می رسد و ما به عنوان قطب فراوری واکسن در جهان محسوب خواهیم شد. در حال حاضر شرکت های دانش بنیان و سایر شرکت ها به چهار تا پنج شیوه به فراوری واکسن ورود نموده اند.

قانعی همچنین اعلام کرد: تا زمان ساخت و نهایی شدن واکسن های ایرانی کرونا، واکسن های خارجی و مطمئنی از دیگر کشور ها خریداری شده است و طبق زمان بندی های اعلام شده به گروه های هدف تزریق خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 469

به "نیمه اول سال آینده انواع واکسن کرونای ایرانی به فراوری می رسد ، توان داخلی درخدمت مقابله با کرونا خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمه اول سال آینده انواع واکسن کرونای ایرانی به فراوری می رسد ، توان داخلی درخدمت مقابله با کرونا خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید