کشف اولین علامت کرونا

به گزارش کیوسک خبری آشنا، در حال حاضر، دانشمندان نمی توانند بگویند این علائم در بین همه بیماران چقدر گسترده است، از بسیاری جهات، این با الزامات ایمنی پیچیده است، که هنگام آنالیز حفره دهان بیماران مشکل ایجاد می نماید؛ این مطالعه شامل 21 بیمار 40 تا 69 ساله بود.

کشف اولین علامت کرونا

براساس مطالعه ای اولین علامت ویروس کرونا ممکن است خارش در حفره دهان باشد. آنانتیم دانشمندان اسپانیایی در آزمایشی که در مجله علمی JAMA Dermatology به چاپ رسیده، نتیجه گیری نموده است، که براساس مطالعات، در 29 درصد از بیماران تحت نظر گرفته شده، جوش بسیار در مخاط دهان مشاهده شد. این علائم حدود دو روز قبل از سایر علائم بالینی کووی-19 در آن ها ظاهر شد.

در حال حاضر، دانشمندان نمی توانند بگویند این علائم در بین همه بیماران چقدر گسترده است، از بسیاری جهات، این با الزامات ایمنی پیچیده است، که هنگام آنالیز حفره دهان بیماران مشکل ایجاد می نماید؛ این مطالعه شامل 21 بیمار 40 تا 69 ساله بود.

پیش از این، وزارت بهداشت روسیه هشدار داده بود که ضایعات پوستی ممکن است اولین علامت احتمالی عفونت کروناویروس باشند. درماتوز و جوش های پوستی در افراد آلوده در بخش به هفت گروه تقسیم شدند: آنژییت؛ جوش پاپولو-سنگ فرشی و گلسنگ صورتی؛ توکسیدرمی؛ کندوها؛ اریتم عفونی و جوش های شبیه سرخک؛ فوران از نوع گرمی خاردار قارچ و اکریژن. ضایعات مصنوع (تغییرات در بافت های صورت).

از 17 ژوئیه، در دنیا بیش از 13.8 میلیون آلوده به کرونا ویروس وجود دارد که از این تعداد بیش از 592 هزار نفر فوت کردند، 7.7 میلیون نفر دیگر بهبود یافتند.

بیشتر آلوده ها در ایالات متحده آمریکا، برزیل، هند، روسیه و پرو مشاهده می شوند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 65

به "کشف اولین علامت کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اولین علامت کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید