کشف 724 فقره انشعاب غیرمجاز آب در سیستان وبلوچستان

به گزارش کیوسک خبری آشنا، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اکیپ های شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز در سطح شهرها و روستاهای استان تشکیل شده است، افزود: با فعالیت مستمر اکیپ های شناسایی، 724 فقره انشعاب غیرمجاز آب در هفته گذشته در سیستان وبلوچستان کشف شد.

کشف 724 فقره انشعاب غیرمجاز آب در سیستان وبلوچستان

سرگلزایی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: طبق یک برنامه ریزی منسجم، شناسایی و جمع آوری انشعابات غیرمجاز آب در سطح استان و برخورد با متخلفان در راستای تحقق عدالت اجتماعی ادامه دارد.

وی افزود: با فعالیت مستمر اکیپ های شناسایی، تعداد 34 فقره انشعاب غیرمجاز و جمع آوری 200 مترطول شبکه غیرمجاز در شهر سراوان، تعداد 100 فقره انشعاب غیرمجاز در شهر آسپیچ محمدی و تعداد 90 فقره انشعاب غیرمجاز در شهر جالق و تعداد 500 فقره انشعاب غیرمجاز در روستاهای تحت پوشش شهر سوران شناسایی در هفته گذشته قطع و مشخص تکلیف شده است.

معاون شرکت آبفا سیشتان وبلوچستان با بیان اینکه افزایش انشعابات غیرمجاز، آینده منابع آبی شهرها و روستاها را با مشکل روبرو خواهد کرد، افزود: برای مقابله با انشعابات غیرمجاز همه دستگاه های مرتبط علی الخصوص مراجع قضایی باید ورود کنند؛ افزود: وجود اشتراک های غیرمجاز در شهرها و روستاها، هزینه های جاری ادارات آبفا را افزایش داده و ارائه خدمات مطلوب به مردم را با مسائل متعددی روبرو کرده است.

وی انشعابات غیرمجاز را به عنوان مهم ترین عامل هدررفت آب دانست و تاکیدکرد: ایجاد عدم تعادل فشار در شبکه توزیع به علت غیربرنامه ای بودن انشعابات، احتمال نشت آلاینده ها به شبکه در هنگام کاهش فشار شبکه، احتمال ایجاد آلودگی در شبکه هنگام اتصال به شبکه، استفاده بیش از حد استاندارد یا حد نیاز از آب به علت عدم اندازه گیری، عدم پرداخت آب بها، تشدید نشت از این انشعابات به علت استفاده از اتصالات و لوله های غیراستاندارد و نصب غیراصولی آن از جمله مسائلی است که انشعابات غیرمجاز به وجود می آورند.

سرگلزائی از کلیه ساکنین شهرها و روستاهای سطح استان درخواست نمود تا هرگونه تخلف انشعاب آب را از طریق سامانه ارتباط مردمی 122 به شرکت آب و فاضلاب اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 379

به "کشف 724 فقره انشعاب غیرمجاز آب در سیستان وبلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 724 فقره انشعاب غیرمجاز آب در سیستان وبلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید