5 هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از تشکیل و فعالیت بیش از 5 هزار شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و گفت: ایران بر اساس توانمندی های این شرکت ها، آمادگی همکاری فناورانه و اقتصادی با کشورهای دیگر را دارد.

5 هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند

سیاوش ملکی فر در نخستین رویداد بین المللی مجازی ارائه نیازهای فناورانه بین شرکت های ایرانی و قرقیزستانی، اضافه نمود: ایران در 10 سال گذشته قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان را با هدف حمایت و پشتیبانی از شرکت های فناور مصوب کرد و نتیجه این اقدام فعال شدن بیش از 5 هزار شرکت دانش بنیان در کشور است.

این رویداد با حضور سعید خزاری سفیر ایران در جمهوری قرقیزستان، عبدالرزقوف آواز بک سفیر جمهوری قرقیزستان در ایران درحال برگزاری است.

وی اظهار داشت: این شرکت ها پتانسیل های قابل توجهی در دنیای صنعت و فناوری در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه های زیست فناوری و کشاورزی دارند. ایران بر اساس توانمندی های این شرکت ها، آمادگی همکاری فناورانه و اقتصادی با کشورهای دیگر را دارد.

ملکی فر با اشاره به راه اندازی دفتر صادراتی ایران در بیشکک قرقیزستان، گفت: این دفتر تلاش می کند همکاری میان دو کشور را تسهیل و تسریع کند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی هدف از برگزاری این وبینار را شناسایی و شناساندن توانمندی های شرکت های طرفین به یکدیگر اظهار داشت و اضافه نمود: برگزاری این نشست نه اولین و نه آخرین نشست میان ایران و قرفیزستان است و امید است چنین نشست هایی در سایر حوزه ها نیز برگزار شود.

ملکی فر اظهار داشت: بر این اساس تلاش خواهیم کرد از شرکت های فناور برای تقویت همکاری های طرفین حمایت کنیم.

در این وبینار توانمندی 6 شرکت دانش بنیان ایرانی در زمینه کشاورزی به طرف های قرقیزستانی معرفی شد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 37

به "5 هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید