آغاز ترم پاییز برای دانشجویان قدیمی از نیمه شهریور، دانشجویان جدید اول آبان به دانشگاه می فرایند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، معاون آموزشی وزیر علوم گفت: دانشگاه ها فعالیت خود را در ترم پاییز تقریبا از 15 شهریور آغاز می کنند اما پذیرش این دانشجویان اول آبان ماه 99 خواهد بود.

آغاز ترم پاییز برای دانشجویان قدیمی از نیمه شهریور، دانشجویان جدید اول آبان به دانشگاه می فرایند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم در حاشیه برنامه افتتاح مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه خوارزمی درباره شروع ترم جدید دانشگاه ها از 15 شهریور، اظهارداشت: در جلساتی که با وزارت بهداشت داشته ایم، پیش بینی شده است که پیکی از کرونا را در پاییز و زمستان خواهیم داشت، از این رو برای آنکه تأثیرگذاری آن را کم کنیم، ترم جدید زودتر شروع می شود.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: وزارت بهداشت اول شهریورماه را پیشنهاد داده بود اما چون برخی دانشگاه ها آمادگی آن را نداشتند به 15 شهریورماه موکول شد. این به این معنی نیست که دانشگاه ها از 15 شهریور ترم را شروع کنند، بلکه معیار زمانی است که حول آن دانشگاه ها می توانند فعالیت خود را شروع کنند.

دانشجویان جدید اول آبان به دانشگاه می فرایند

وی با اشاره به شروع سال تحصیلی نو دانشجویان از آبان ماه، گفت: با توجه به این که نتایج کنکور و سایر آزمون ها تا شهریور ماه اعلام نمی شود بنابراین بازگشایی دانشگاهها شامل دانشجویان جدید الورود نخواهد شد.

وی گفت: طبق برنامه ریزی سازمان سنجش آموزش کشور دانشجویان جدید الورود حدود 20 مهرماه معرفی می شوند از این رو پذیرش این دانشجویان اول آبان ماه 99 خواهد بود.

پیش بینی ها از تاثیر موج جدید کرونا بر فعالیت دانشگاه ها در پاییز

پیش تر هم مسوولان وزارت علوم درباره سناریوهای متعدد بروز موج جدید کرونا و زمان بازگشایی دانشگاه ها پیش بینی هایی داشته اند.

از جمله محمود فتوحی رئیس دانشگاه شریف که ورود دانشجویان جدید از آبان را اعلام کرده و گفته بود: نتایج کنکور تا 20 مهرماه اعلام می شود و تا اتمام ثبت نام ها، عملا یک ماه از سال را از دست داده ایم، اگر پاییز با شیوع جدی بیماری روبرو شویم پیش بینی کردیم که اگر دانشجویان جدید بخواهند از اول آبان وارد شوند، ترم به صورت فشرده با تعداد واحد کمتر برای آن ها برگزار شود و شروع ترم دکترا را اول بهمن انجام دهیم. دانشجویان فعلی نیز شروع ترمشان همان اول مهر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 2

به "آغاز ترم پاییز برای دانشجویان قدیمی از نیمه شهریور، دانشجویان جدید اول آبان به دانشگاه می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ترم پاییز برای دانشجویان قدیمی از نیمه شهریور، دانشجویان جدید اول آبان به دانشگاه می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید