افزایش فوتی ها و بستری های کرونا در سال جدید ، شهروندانی که سفر رفتند داوطلبانه تست بدهند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، استاندار تهران از افزایش 52 درصدی فوتی ها و 75.5 درصدی بستری های کرونا از ابتدای سال جدید تا روز گذشته خبر داد.

افزایش فوتی ها و بستری های کرونا در سال جدید ، شهروندانی که سفر رفتند داوطلبانه تست بدهند

به گزارش خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی در خاتمه جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا استان تهران، گفت: با توجه به ارائه گزارش از سوی معاونت درمان ستاد کرونا استان تهران از ابتدای سال تا خاتمه دیروز 66.6 درصد مراجعین سرپایی افزایش داشته است و 75.5 درصد بستری ها نیز افزایش داشته، از سوی دیگر 52 درصد فوتی ها نیز افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: در حال حاضر هفت شهرستان استان تهران نارنجی، سه شهرستان قرمز و شش شهرستان در شرایط زرد قرار گرفته اند. بر همین اساس لازم بود جلسه فوق العاده ای داشته باشیم که این جلسه امروز برگزار شد. ویروس جهش یافته از میزان ابتلا و چرخش بالاتری برخوردار است، لذا لازم است که تدابیری اتخاذ کنیم تا در جهت کنترل بیماری اقدامات همه جانبه از همین امروز آغاز شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود خطاب به شهروندانی که در ایام نوروز به سفر رفته بودند درخواست کرد این شهروندان داوطلبانه در جهت اجرای غربالگری و تشخیص بیماری تست بدهند. دستگاه های دولتی نیز کسانی که به سفر بوده اند را باید جهت انجام تست ترغیب کنند. بی تردید این کار نقش مهمی در هم افزایی تشخیص و قطع زنجیره ویروس دارد. اگر کسی سفر بوده داوطلبانه اعلام و انجام تست را در دستور کار خود قرار دهد تا غربالگری انجام شود.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه پوشش واکسیناسیون بر اساس پیش بینی های قبلی انجام نشده و کمتر از پیش بینی ها بوده افزود: برخی کشورها تعهد کرده بودند و پول خرید واکسن را دریافت کردند اما نسبت به تامین واکسن همکاری نداشتند که امیدواریم این موضوع حل شود و پوشش واکسیناسیون به حد مطلوب و برسد که مطالبه مردم نیز هست.

وی با تاکید بر اینکه استان تهران به دلیل تراکم جمعیت و مسافرپذیری و شلوغی و تراکم فعالیت ها با پیچیدگی های بسیاری روبرو است افزود: ما کم کم در حال ورود به پیک چهارم هستیم. لذا نیاز است که کنترل و مدیریت بیماری را به طور جد در دستور کار قرار دهیم تا پیک جدید را بشکنیم. قطعا در این شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا به ویژه در شهرهایی که شرایط رنگ بندی خاصی دارند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 509

به "افزایش فوتی ها و بستری های کرونا در سال جدید ، شهروندانی که سفر رفتند داوطلبانه تست بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فوتی ها و بستری های کرونا در سال جدید ، شهروندانی که سفر رفتند داوطلبانه تست بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید