جعفری: قد و وزن 6 میلیون دانش آموز تا به امروز اندازه گیری شده است

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود پروژه کوچ هم اکنون در استان ها در حال اجراست و اطلاعات 45 درصد از دانش آموزان یعنی قد و وزن 6 میلیون دانش آموز تا به امروز اندازه گیری شده اما اصل کار در هفته پیش رو هفته تربیت بدنی است تا بتوانیم افراد دارای اضافه وزن را شناسایی کنیم.

جعفری: قد و وزن 6 میلیون دانش آموز تا به امروز اندازه گیری شده است

محمد جعفری در گفت وگو با پانا با اشاره به اجرایی کردن بسته تحولی دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی گفت: برای اجرای پروژه کوچ (کنترل وزن و چاقی دانش آموزان با رویکرد ترویج زندگی فعال و سالم)، دستورالعملی با امضای وزیر آموزش و پرورش به سراسر کشور ابلاغ کردیم، تاکید داریم تمام برنامه های تربیت بدنی و سلامت باید سیاست ها و برنامه های خود را با الهام از آموزه های سند تحول بنیادین دنبال کند.

وی اشاره نمود: با توجه به اهمیت موضوع سلامتی دانش آموزان، حفظ و ارتقای شخصیت فردی و پاسخگویی به نیازهای جسمی و روانی دانش آموزان به وسیله ورزش و فعالیت های تفریحی در سند تحول بنیادین، موضوع کنترل چاقی دانش آموزان اهمیت بالایی پیدا می نماید.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش بیان نمود که معاونت تربیت بدنی و سلامت، دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی و دفتر سلامت و تندرستی با استفاده از ظرفیت معلمان، مراقبان سلامت توانسته است طرح هایی را در کنار درس تربیت بدنی برای دانش آموزان مانند حیاط پویا، المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای، ورزش صبحگاهی، کانون های درون و برون مدرسه ای داشته باشد. اگر بتوانیم با کار مشارکتی نیز این طرح را پیش ببریم به سلامت نسل آینده یاری نموده ایم.

جعفری عنوان نمود: بسته تحولی ما تحت عنوان پروژه کوچ در دستور کار است هدف ما کوشش برای افزایش آگاهی دانش آموزان، معلمان، خانواده ها و مدیران است تا از عوارض منفی ناشی از چاقی با غربالگری و شناسایی دانش آموزان و ارائه مشاوره و توصیه تغذیه بکاهیم.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شعار ما دانش آموز سالم، مدرسه سالم و جامعه سالم است افزود: هدف کلی ما از اجرای این طرح افزایش نگرش مثبت دانش آموزان در مدیریت چاقی و اهدف اختصاصی ما غربالگری و تبیین شاخص توده بدنی در 2 مرحله است.

گروه هدف این طرح تمام دانش آموزان در دو دوره ابتدایی و متوسطه است

وی گروه هدف این طرح را تمام دانش آموزان در دوره های مختلف تحصیلی در دو دوره ابتدایی و متوسطه عنوان نمود و درباره زمان اجرای این طرح گفت: افتتاح این طرح در هفته جاری هفته تربیت بدنی 26 مهر تا 2 آبان است که سنجش اولیه صورت می گیرد، سنجش ثانویه نیز از یک اسفند شروع می گردد. در روز 16 اسفند با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی به مناسبت روز احسان و نیکوکاری افرادی که وزن خود را مدیریت و کنترل نموده اند، یک نهال برای سلامتی خود می کارند، در هفته سلامت در اواخر فروردین سال 1400 نیز در مراسم اختتامیه از افراد تقدیر خواهد شد.

جعفری ادامه داد: مدیریت و راهبری اجرای این طرح برعهده مدیر مدرسه است با توجه به کرونا پیش بینی شده است از ظرفیت والدین استفاده کنیم؛ در فراوری محتوا کتابچه ای برای تبیین نقش مدیران و والدین تهیه کردیم که در زمان کرونا بتوانند قد و وزن دانش آموزان را اندازه گیری نمایند و به مراقبان سلامت اطلاع دهند.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش افزود که این طرح هم اکنون در استان ها در حال اجراست و اطلاعات 45 درصد از دانش آموزان یعنی قد و وزن 6 میلیون دانش آموز تا به امروز اندازه گیری شده اما اصل کار در هفته پیش رو هفته تربیت بدنی است تا بتوانیم افراد دارای اضافه وزن را شناسایی کنیم.

وی در ادامه روزشمار هفته تربیت بدنی را که از فردا شنبه 26 مهرماه شروع می گردد در قالب جدول زیر عنوان نمود:

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 205

به "جعفری: قد و وزن 6 میلیون دانش آموز تا به امروز اندازه گیری شده است" امتیاز دهید

2 کاربر به "جعفری: قد و وزن 6 میلیون دانش آموز تا به امروز اندازه گیری شده است" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعفری: قد و وزن 6 میلیون دانش آموز تا به امروز اندازه گیری شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید