لایحه جدید آمریکا برای مقابله با چین در فناوری

به گزارش کیوسک خبری آشنا، سنای آمریکا لایحه ای برای مقابله رقابت با چین در حوزه فناوری ارائه نموده که براساس آن 110 میلیارد دلار برای گسترش تحقیقات پایه و پیشرفته در زمینه های علمی و فناوری در نظرگرفته است.

لایحه جدید آمریکا برای مقابله با چین در فناوری

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

رهبران کمیته های سنا لایحه ای برای تخصیص بودجه 110 میلیارد دلاری جهت تحقیقات گسترده فناوری و علمی طی 5 سال و همچنین مشخص فردی به عنوان رئیس فراوری در کاخ سفید ارائه نموده اند تا با فشار رقابتی از سوی چین مقابله نمایند.

این لایحه که توسط ماریا کانتول رئیس کمیته بازرگانی سنا و راجر ویکر سناتور جمهوریخواه اصلاح شده در هفته جاری مورد آنالیز قرار می گیرد. براساس لایحه مذکور بخش اعظم بودجه تخصیصی (95 میلیارد دلار) طی 5 سال در تحقیقات پایه و پیشرفته، تجاری سازی و برنامه های آموزشی در حوزه فناوری های کلیدی (هوش مصنوعی، نیمه رساناها، رایانش کوانتومی، ارتباطات پیشرفته، فناوری زیستی و انرژی های پیشرفته) صرف می گردد.

همچنین این لایحه 10 میلیارد دلار دیگر برای طراحی حداقل 10 هاب فناوری منطقه ای و ایجاد برنامه واکنش به بحران زنجیره ذخایر صرف می نماید تا چالش هایی مانند کمبود تراشه ها را رفع کند.

در کنار این موارد لایحه مذکور به شرکت های چینی اجازه نمی دهد در طرح های فراوری آمریکایی شرکت نمایند. این برنامه یک کوشش دولتی و شرکتی برای ایجاد رقابت صنعتی، کاهش مصرف انرژی و افزایش امنیت ملی آمریکا است.

چاک شومر رهبر اکثریت سنای آمریکا، تد یانگ و بعضی دیگر از این لایحه پشتیبانی می نماید.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 587

به "لایحه جدید آمریکا برای مقابله با چین در فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه جدید آمریکا برای مقابله با چین در فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید