نمکی: از هفته آینده تزریق واکسن ایرانی کرونا را شروع خواهیم کرد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، وزیر بهداشت از شروع واکسیناسیون علیه کرونا با واکسن ایرانی و در مرحله اول به صورت داوطلبانه (به علت رعایت بعضی پروتکلها)، از هفته آینده اطلاع داد.

نمکی: از هفته آینده تزریق واکسن ایرانی کرونا را شروع خواهیم کرد

به گزارش ایسنا، سعید نمکی در آیین پویش ره سلامت در استان گیلان درباره واکسن کرونا فراوری داخل گفت: خوشبختانه مطالعات فاز دوم واکسن کرونا در مجموعه انستیتو پاستور کشور به اسم اولین پایگاه و بعلاوه مجموعه برکت کاملا تایید شد و فاز سوم دارد به خوبی پیش می رود.

وی اضافه نمود: قرارمان این بود اگر فاز یک و دو انسانی را به خوبی پاس نمایند و فاز سه را شروع نمایند و مقداری پیش رویم، مانند همان کاری که چینی ها، روسها، آمریکا و انگلیس و هند انجام دادند و فاز سه را برای مطالعات بالینی بردند در کشور هایی مثل امارات و غیره، چرا ما این کار را برای واکسن خودمان در کشور خودمان انجام ندهیم.

وی گفت: بنابراین همانطور که قول داده بودم که در خردادماه و خاتمه بهار واکسن ایرانی روی میز است و برای تزریق در مردم آماده است، ان شاءالله این کار را تا هفته دیگر شروع خواهیم کرد. اما برای رعایت بعضی پروتکل ها این کار را داوطلبانه خواهیم کرد و خودم و همکارانم داوطلب این اقدام هستیم.

وزیر بهداشت گفت: امروزسالم ترین و بی ضررترین واکسن بومی را در اختیار داریم؛ چه واکسن پاستور که با انتقال دانش فنی است و چه واکسن برکت و؛ بنابراین توانستیم در کمتر از یک سال بپیوندیم به مجموعه های با عظمت واکسن ساز جهان و راه 20 ساله را یک ساله طی کنیم. همانطور که رمدسیویر را 60 روزه بچه های ما ساختند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 696

به "نمکی: از هفته آینده تزریق واکسن ایرانی کرونا را شروع خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: از هفته آینده تزریق واکسن ایرانی کرونا را شروع خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید