کرونا در اماکن سرپوشیده از طریق هوا منتقل می شود

به گزارش کیوسک خبری آشنا، سازمان جهانی بهداشت رسماً پنجشنبه گفت ویروس کرونای جدید می تواند در اماکن سرپوشیده در هوا معلق شده و از فردی به فردی دیگر منتقل شود.

کرونا در اماکن سرپوشیده از طریق هوا منتقل می شود

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه رسماً اعلام کرد ویروس کرونا می تواند در اماکن سرپوشیده شلوغ در هوا شناور شود.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق هوا را نادر و کم اهمیت دانسته بود، اما شواهد عملی نشان دادند که انتقال از این طرح هم می تواند به شیوع ویروس کمک کند.

بیش از 200 دانشمند روز دوشنبه در نامه ای به سازمان جهانی بهداشت از این سازمان خواستند اعلام کند ویروس کرونا از طریق هوا قابل انتقال است.

دانشمندان در این نامه نوشته اند: مطالعات با قطعیت نشان داده اند که ویروس ها حین تنفس، صحبت و سرفه به صورت قطراتی که به اندازه کافی ریزند تا در هوا شناور باقی بمانند انتشار می یابند.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه های قبلی تأکید کرده که راه انتقال کووید-19 از طریق قطرات تنفسی با اندازه های بزرگتر که است هنگام سرفه یا عطسه فرد بر روی زمین می افتند. این سازمان احتمال انتقال ویروس از طریق هوا، مگر در شرایط خاص پزشکی را رد کرده بود.

روزنامه نیویورک تایمز روز پنجشنبه نوشته سازمان جهانی بهداشت علاوه بر این در راهنمایی های به روزرسانی شده خودش برای اولین بار به صراحت اذعان کرده که ویروس کرونا از طریق ناقلان خاموش یا بدون علامت هم قابل انتشار است.

سازمان جهانی بهداشت گفته است: افراد مبتلا می توانند ویروس را هم وقتی که نشانه های بیماری را دارند و هم وقتی که فاقد نشانه هستند انتقال دهند.

این سازمان پیش از این گفته بود انتقال بیماری از طریق ناقلان خاموش با آنکه ممکن است رخ دهد پدیده ای بسیار نادر است.

ذره هواپخش، یک قطره تنفسی است که اندازه آن به قدری کوچک است که بتواند در هوا معلق شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 58

به "کرونا در اماکن سرپوشیده از طریق هوا منتقل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اماکن سرپوشیده از طریق هوا منتقل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید