اولیانوف: مصاحبه های احیای برجام وارد مرحله تهیه پیش نویس شد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با بیان اینکه هنوز با راه چاره های عملی جهت احیای توافق هسته ای ایران فاصله هست، اما گفت که تبادل نظر های احیای برجام در وین به مرحله تهیه پیش نویس وارد شده است.

اولیانوف: مصاحبه های احیای برجام وارد مرحله تهیه پیش نویس شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، امروز (دوشنبه) از شروع مرحله جدیدی در تبادل نظر های احیای توافق هسته ای ایران اطلاع داد.

اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: در جمع بندی نتایج دو هفته ارزیابی درباره احیای برجام می توانیم با رضایت بگوییم که مذاکرات وارد مرحله تهیه پیش نویس شده است.

وی همچنین اضافه نمود: با راه چاره های عملی هنوز فاصله زیادی داریم، اما از فقط صحبت کردن به توافق کردن روی گام های معین برای حرکت به سمت اهداف رسیده ایم.

هفته قبل بود که سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزات امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از شروع غنی سازی 60 درصدی اطلاع داد و گفت: ایران امروز در نامه ای به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نموده است که غنی سازی 60 درصدی را شروع می نماید.

کاظم غریب آبادی نماینده ایران در سازمان های بین المللی در وین نیز بامداد چهارشنبه گفت که غنی سازی 60 درصد توسط دو آبشار IR-4 و IR-6 در سایت هسته ای نطنز صورت خواهد گرفت.

روز آدینه همچنین علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با تایید غنی سازی 60 درصد در تاسیسات غنی سازی نطنز و این که غنی سازی با قوت در این تاسیسات جلو می رود، گفت: محصول 60 درصدی که الان می گیریم حدود 9 گرم در ساعت است.

با این حال، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با تحریک آمیز خواندن اعلامیه ایران مبنی بر غنی سازی 60 درصدی اورانیوم، مدعی شد این اطلاعیه سوالاتی را درباره جدی بودن ایران درخصوص مذاکرات هسته ای ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 555

به "اولیانوف: مصاحبه های احیای برجام وارد مرحله تهیه پیش نویس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: مصاحبه های احیای برجام وارد مرحله تهیه پیش نویس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید