بایدن: پوتین هزینه دخالت ادعایی در انتخابات آمریکا را می دهد، شرایط با عربستان تغییر می کند

به گزارش کیوسک خبری آشنا، من گزارش محرمانه درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستان را افشا کردم و با این کار برای پادشاه عربستان این مساله را آشکار کردم که اوضاع دارد تغییر می کند.

بایدن: پوتین هزینه دخالت ادعایی در انتخابات آمریکا را می دهد، شرایط با عربستان تغییر می کند

رئیس جمهوری آمریکا گفت پوتین باید بابت دخالت ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا هزینه بدهد.

به گزارش ایسنا، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبهیی با شبکه خبری ای.بی.سی نیوز گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه باید هزینه دخالت در انتخابات آمریکا را بدهد. ما مصاحبهیی طولانی در اواخر ژانویه داشتیم و من او را نسبتا می شناسم. وقتی که مصاحبه پایان یافت، من گفتم؛ من تو را می شناسم و تو هم من را. اگر بخواهم این کار را انجام بدهم، انجامش می دهم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که پوتین را به خوبی می شناسد.

وی در ادامه این مصاحبه گفت: تمامی نیروهای آمریکایی احتمالا تا اول مه سال جاری میلادی از افغانستان خارج می شوند اما این مساله سخت و سخت است. تصمیم نهایی درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان هنوز گرفته نشده و واشنگتن در حال رایزنی با سایر متحدانش در این باره است.

بایدن اضافه نمود: حقیقت این است که توافق مورد قبول و قوی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به دست نیامد. ما با متحدانمان در حال رایزنی هستیم و سپس این تصمیم گرفته می شود.

بایدن همچنین گفت، بابت اینکه واکسن کرونا هنوز هم مساله ای سیاسی است، شگفت زده است. چطور می توانید بحث واکسن را از سیاست خارج کنید. وقتی تضمین کردیم واکسن کافی برای همه داریم ، اوضاع آرام خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا با واکسینه کردن خودش به آمریکایی ها نشان داد که این امر، امن است و زندگی اش را تغییر داده چون می تواند نوه هایش را به آغوش بکشد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره قتل خاشقجی و تغییر موضع در برابر عربستان نیز گفت: من کسی بودم که گزارش محرمانه درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستان را افشا کردم. این پرونده در دوران ترامپ علنی نشده بود اما من این کار را کردم و برای پادشاه عربستان این مساله را آشکار کردم که اوضاع دارد تغییر می کند.

وی ادامه داد: ما تمامی کسانی که در سازماندهی قتل خاشقجی دست داشتند، مسئول دانستیم. اما نه محمد بن سلمان، ولیعهد را چون ما هرگز از آن مطلع نیستم، وقتی با یک کشور اتحاد داریم، به سمت سرپرست دولت می رویم و آن شخص را مجازات می کنیم .

بایدن اضافه نمود: ولیعهد عربستان از فهرست کارهایی که انتظار داشتیم سعودی ها انجام دهند، کوتاه آمد از جمله اینکه باید جنگ در یمن و گرسنگی در آنجا پایان یابد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 528

به "بایدن: پوتین هزینه دخالت ادعایی در انتخابات آمریکا را می دهد، شرایط با عربستان تغییر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: پوتین هزینه دخالت ادعایی در انتخابات آمریکا را می دهد، شرایط با عربستان تغییر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید