بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهوری فرانسه

به گزارش کیوسک خبری آشنا، تهران (پانا) - عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه را قرائت کرد.

بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهوری فرانسه

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

علی کریمی فیروزجایی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیانیه 5 نفر از نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهوری فرانسه را قرائت کرد.

به نام خدا

مهمترین عامل شکل دهنده و معنابخش هویت ها در دنیای کنونی دین است، به تبع آن احترام به ادیان به طریق اولی پیامبران ادیان اهمیت شایان توجه و غیرقابل چشم پوشی برای امکان زیست مشترک در درون جوامع و بین جوامع می یابد و در شرایط حال حاضر دنیا درک این امور از سوی سران کشورها و ملل بدیهی است اما متأسفانه آنچه دیده می گردد بی توجهی عامدانه بعضی از آنها است که خود آتش بیار معرکه شده اند و بر تنور دشمنی ها می دمند.

اظهارات غیرمسئولانه و توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر دین اسلام از جمله این رویکردهای مذموم است که عملا به بهانه آزادی بیان، ولنگاری بیان و خشونت زبانی منتهی به خشونت فرهنگی و سیاسی را ترویج می نماید، اگر افراطی گری محکوم است هتاکی زمینه ساز زنجیره خشونت و پایمال شدن حقوق محکوم تر است.

ما نمایندگان جوامع، ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با احترام به تجربه مشترک و دیرین جوامع خود در ایران اسلامی با محکومیت چنین رفتارهایی از سردمداران چنین کشورها می خواهیم که چنانچه خواستار صلح و هم زیستی ادیان و فرهنگ ها هستند به تجدیدنظر اساسی به رویکردها و باورهای غلط شان دست یازند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 171

به "بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهوری فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در محکومیت اظهارات توهین آمیز رئیس جمهوری فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید