دولت لبنان عذرخواهی از سفیر آمریکا را تکذیب کرد

به گزارش کیوسک خبری آشنا، به گزارش خبرنگاران، وزارت اطلاع رسانی لبنان عذرخواهی از سفیر آمریکا درباره صدور حکم قضایی پیرامون ممنوعیت پوشش خبری اظهارات وی از سوی رسانه های این کشور را تکذیب کرد.

دولت لبنان عذرخواهی از سفیر آمریکا را تکذیب کرد

دورثی شیا سفیر آمریکا در بیروت طی تبادل نظریی تلویزیونی مدعی شده بود که دولت لبنان در پی صدور این حکم قضایی از وی معذرت خواهی نموده است.

منال عبدالصمد وزیر اطلاع رسانی لبنان در همین خصوص گفت: در تماس با حسان دیاب نخست وزیر و دیگر همکارانم در دولت معین شد که هیچکس از سفیر آمریکا معذرت خواهی ننموده است، دولت دستگاه قضایی را محترم می شمارد.

وی در عین حال اضافه نمود: قاضی از لحاظ قانونی نمی تواند حکمی را درباره ممنوعیت انتشار اظهارات اشخاص صادر کند و این موضوع در قانون سمعی و بصری به عنوان تنظیم کننده کار رسانه، مورد تاکید قرار گرفته و آزادی مطبوعات در قانون، تضمین شده است.

لازم به ذکر است که یک قاضی لبنانی روز شنبه طی حکمی دورثی شیا سفیر آمریکا در لبنان را هر گونه اظهار نظر مطبوعاتی منع کرد.

محمد مازح قاضی لبنانی در شهر صور لبنان، طی حکمی، دورثی شیا سفیر آمریکا در لبنان را از هر گونه اظهار نظر رسانه ای منع کرد و همچنین طبق این حکم، رسانه های لبنانی نمی توانند با وی تبادل نظر و مصاحبه ای انجام دهند.

این در حالی است که سفیر آمریکا طی روزهای گذشته به مواضع خصمانه علیه حزب الله لبنان روی آورده است.

وی مدعی شده بود: میلیاردها دلار به جای خزانه دولتی لبنان به حزب الله لبنان واریز شده است. ما بسیار نگران هستیم که حزب الله دولتی در داخل دولت ایجاد نموده است.

سفیر آمریکا با اشاره به قانون سزار آمریکا علیه سوریه مدعی شده بود: این تحریم ها متحدان و حامیان حزب الله را شامل می گردد. سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تهدید کننده ثبات لبنان و حزب الله مانع از حل بحران مالی لبنان می گردد. دولت کنونی تا به امروز در راستای انجام اصلاحات وعده داده شده کاری ننموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kshna.ir شناسه مطلب: 28

به "دولت لبنان عذرخواهی از سفیر آمریکا را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت لبنان عذرخواهی از سفیر آمریکا را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید